“Batılı Ülkelerin İki Yüzlülüğünü Kınıyoruz”

CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, “Kendilerini demokrasi, insan hakları, özgürlükler şampiyonu ilan eden; ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Yunanistan ve diğer Batılı ülkeler ise Gazze'deki katliama göz yumuyor, İsrail'e destek veriyor” dedi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Ordu İl Başkanlığı tarafından Altınordu ilçesi Ceren Özdemir Meydanı’nda Filistin halkı için bir basın açıklaması düzenlendi.

Burada konuşan CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, şu ifadelere yer verdi; “Yakın coğrafyamızda, tarihsel bağlarımızın olduğu bölgede, Gazze'de, dünya kamuoyunun gözü önünde bir soykırım suçu işleniyor. ABD ve Batılı ülkelerin desteğini alan İsrail, savaş hukukuna ilişkin uluslararası sözleşmeleri yok sayarak, masum sivillerin başına bomba yağdırıyor. İsrail, savaş hukukuna göre hedef alınmaması gereken hastaneleri, okulları, yerleşim birimlerini, yardım kuruluşlarını, ibadethaneleri, camileri, kiliseleri büyük bir vahşetle vuruyor, yakıyor, yıkıyor. Bebekler, çocuklar, kadınlar, gençler, yaşlılar, hastalar, yaralılar ve İsrail bombaları, mermileri, havanları, obüsleri altında can veriyor. Çocukların kollarına isimleri yazılıyor. Çünkü öldüklerinde kimlik tespiti yapılabilsin diye. Yani Gazze'de çocuklar ölüm için sıraya giriyorlar. Kendilerini, demokrasi, insan hakları, özgürlükler şampiyonu ilan eden; ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Yunanistan ve diğer Batılı ülkeler ise Gazze'deki katliama göz yumuyor. İsrail'e destek veriyor, yeni Hitler Netanyahu'yu ziyaret ediyor. Batı kamuoyunun gerçekleri öğrenmesini engelleyen bu ülkeler, Gazze'deki soykırımın suç ortağıdır. Ama Gazze halkı yalnız değildir. Buradan, Ordu'dan, CHP İl Başkanlığı olarak haykırıyor, İsrail'e dur diyoruz. Gazze'deki katliama son verin diyoruz. Yüreğimiz, düşüncelerimiz Gazze'deki masum sivillerle, Filistin halkıyla diyoruz” dedi.

“Batılı Ülkelerin İki Yüzlülüğünü Kınıyoruz”

Başkan Akpınar, sivillere bomba yağdırıldığını belirterek şu ifadelere yer verdi; “Topraklarından sürülmek, evsizleştirilmek ve mülteci durumuna düşürülmek istenen Gazze halkının sonuna kadar yanındayız. Masum sivillere bomba yağdıran, katleden, Filistinlilere sistematik bir soykırım uygulayan İsrail'i protesto ediyoruz. İsrail bombaları altında dünyanın gözü önünde can veren bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, hastalar, yaralılar, kısacası masum sivil Gazze halkı için sizleri 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum" dedi.

Basın açıklamasının ardından Gazze’de hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve açıklama sona erdi.

26 Eki 2023 - 17:07 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu