Kokarca İçin Köşe Bucak İlaçlanıyor

Ordu genelinde kokarcayla mücadeleye devam eden Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, uygu ilaçlarla ilaçlayarak köşe bucak temizlik yapıyor.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Kokarca İçin Köşe Bucak İlaçlanıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kahverengi kokarca zararlısına karşı hem mekanik mücadele yöntemi ile hem de halk sağlığına uygun ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilen mücadele çalışmaları devam ediyor.

Mücadele Sürüyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz “Kahverengi Kokarca ile Mücadele Eylem Planı Toplantısında" alınan kararlar doğrultusunda kışı geçirmek üzere ev, depo, ambar vb. kışlak diye tabir edilen yerlere gelen zararlı ile hem mekanik mücadele yöntemi kullanılarak hem de halk sağlığına uygun ilaçlar kullanmak suretiyle mücadele çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Kokarca İçin Köşe Bucak İlaçlanıyor

“Kışlaklar ilaçlanıyor”

“Kahverengi kokarca zararlısının yoğun olarak görüldüğü ilçelerimizin kırsal mahallelerinde sektör paydaşlarımız tarafından temin edilen biyosidal ürünlerle mücadele çalışmaları yapılmaktadır" diyerek sözlerine devam Yılmaz, şunları söyledi; “Kışlaklarda yapılan bu mücadele çalışmalarına Büyükşehir Belediyemizin ilaçlama ekipleri ile birlikte ilçelerimizde Kaymakamlıklar, Belediyeler, İlçe Müdürlüklerimiz Ziraat Odalarımız ve Muhtarlıklarımızın iş birliğinde oluşturulan ekipler de katılmaktadır.”

300 toplantı yapıldı

İlimiz genelinde kahverengi kokarca konusunda eğitim seferberliği başlatıldığını aktaran İlçe Müdürlükleri ve Ziraat Odaları tarafından bugüne kadar 300'ün üzerinde eğitim toplantısı düzenlendiğini ve bu eğitimlere katılan üreticilerimize kahverengi kokarca mücadelesi hakkında bilgilendirme yapıldığını dile getirdi.

25 Eki 2023 - 22:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir