“Türk Bayrağı Kalıcı Olmalı”

Ulusal Fındık Konseyi önceki Başkanlarından Onur Şahin, tüm camilerde Türk Bayrağının kalıcı olmasını istedi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ulusal Fındık Konseyi önceki Başkanlarından Onur Şahin, “Bugün ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ da bir Müslüman Cuma namazını rahatlıkla kılamıyorsa,  minberine asacak bağımsızlığın sembolü bir bayrağa sahip olamamalarındandır” dedi.

Aydın’da bir camide minberde imamın arkasında gördüğü Türk bayrağı örneğiyle, Cumhuriyetimizin 100.yılının sıradan bir zaman dilimi olmadığını belirten Onur Şahin, şu çağrıyı yaptı:

“Bunu anlamak için sınırlarımızın ötesine, Suriye’ye, Irak’a Libya’ya Filistin’e bakmak yeterlidir. Bugün Filistin’e, Gazze’ye destek için yürüyüş ve miting yapanlar düşman işgalinde her beldesi Gazze’ye dönmüş olan ülkemizi milli mücadeleyi başlatmak suretiyle kurtaran ve 100 yıldır bağımsız bir millet olarak yaşamamıza vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını her 5 vakitte şükran ve minnetle anmalı, tüm camii din görevlilerimiz hutbelerini ne minarelerini Türk Bayrağı ile donatmalıdır. Bunun için bir genelge bir talimata ihtiyaç yoktur.

Bu Cuma, cami imamlarımız hutbede ‘Cumhuriyetimizin 100.yılı nedeniyle ve diğer dini ve milli bayramlarda minarelerimizde asılmak üzere Türk Bayrağı alınması için yardımlarınızı talep ediyoruz’ denildiğinde o cemaatin şimdiye kadar olmayan bir destek sağladığını göreceksiniz.

Ülkemizin tüm camilerinin minberinde Türk bayrağı kalıcı olmalı, Cumhuriyetimizin 100. yılına girdiğimiz pazar günü minarelimizde Türk bayrağımız asılı olmalıdır.”

25 Eki 2023 - 20:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir