Ordulular Deplasmanda Evinde Gibi Hissedecek

Yurtdışı Ordulular Derneği Başkanı Sefa Yüce, Almanya'da düzenlenecek olan Euro 2024 futbol şampiyonasında milli takımımızı desteklemek için Almanya'ya gidecek olan Ordululara çağrıda bulundu. Yüce etkinliğe katılacak olan Orduluların dernekle temasa geçmelerini istedi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Ordulular Deplasmanda Evinde Gibi Hissedecek
Ordulular Deplasmanda Evinde Gibi Hissedecek
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Almanya'nın Euro 2024 ev sahibi ülke olarak seçilmesi, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı coşku içinde doldurdu.

Bu sevinç, özellikle Almanya'da yaşayan Türkleri büyük bir heyecana sürükledi. A Milli Futbol Takımı, gurbetçilerin coşkulu desteğiyle müsabakaları evlerinde gibi oynayacak.

Yurtdışı Ordulular Derneği Başkanı Sefa Yüce, Almanya'da düzenlenecek olan Euro 2024 şampiyonasını takip etmek isteyen Ordululara önemli bir çağrıda bulundu.

“Almanya’da Sizlere İkinci Ordu’yu Yaşatalım”

Yüce, Almanya'ya gitmeyi planlayan Orduluların Yurtdışı Ordulular Derneği ile iletişime geçmelerini tavsiye etti. Yüce şunları söyledi: "Almanya’da bir Yurtdışı Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği olduğunu herkes bilsin. Bu derneğin hasbelkader şu andaki Genel Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de biz ve bizim arkadaşlarımız. Otel, ulaşım, konaklama konularında her türlü yardımcı olabiliriz ama bize bildirmeleri lazım. Kesinlikle yabancılık çektirmemek için biz dernek olarak bütün çalışmalarımızı başlatacağız. Özellikle Ordu’dan Euro 2024’ü seyretmeye gelmek isteyen Ordulu hemşerilerimize tavsiyem şudur, bizi muhakkak bulsunlar. Biz onlara ikinci bir Ordu yaşatalım. Almanya'da çok rahatlıkla maçlarını seyretsinler. Konforlu bir şekilde ulaşımlarını ve konaklamalarını biz halledelim. Yardımcı olalım otel noktasında yardımcı olalım çünkü kolay değil Almanya'da o dönemde bir otel bulmak, konaklama bulmak kolay bir şey olmayacak. Araçlarını halledelim ki bize bunları bildirdiklerinde biz bunların planlamasını yaparız. Hiç kimse sıkıntı çekmeden huzurlu bir şekilde Euro 2024 seyretsin."

Ordulular Deplasmanda Evinde Gibi Hissedecek

“Evinizde Gibi Hissedeceksiniz”

Sefa Yüce ayrıca Almanya'da Türk taraftarların yoğun bir şekilde bulunacağını vurgulayarak, "Köln, Düsseldorf, Dortmund ve coğrafi olarak bize çok yakın. Almanya'da Türkiye hiçbir zaman deplasmanda olmayacak. Emin olun her maçta en az 20-30 bin Türk olacak. Bunu çok açık renkte söyleyebilirim. Heyecanı şimdiden bastı, endişesi şimdiden bastı. İnşallah biz orada çok başarılı olacağız" dedi.

Ordulular Deplasmanda Evinde Gibi Hissedecek

“Büyükelçimiz Yavuz Selim Kıran'a Çok Teşekkür Ediyorum”

Türkiye'nin elemelerde Hırvatistan’la oynadığı grup müsabakasını da AK Parti Ordu Başkanı Selman Altaş’la birlikte tribünden takip eden Sefa Yüce, bu müsabakayla ilgili de değerlendirmelerde bulunurken, Türkiye'nin Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran’a da teşekkür ederek, “Bizim açımızdan şöyle bir önem vardı, bu maçın Euro 2024 yapılacak Almanya'da yapılacak ve biz geçen her seferinde yetim kalmıştık Avrupa'da. Yurtdışından gurbetçi olarak biz hep betim kalmıştık. Hiç Türkiye’yi 2003’ten sonra destekleyememiştik. Almanya’nın ev sahipliği yapması hem gurbetçi Türkler için çok iyi bir şey oldu. Hırvatistan’daki gibi milli takımımız inşallah bu şekilde devam ederse biz 2023’te de çok ciddi ses getireceğiz diye düşünüyorum. Öncelikle büyükelçimiz Yavuz Selim Kıran'a çok teşekkür ediyorum. Çünkü Türkiye Milli takımını ağırlamak o misafirleri ağırlamak kolay değildi. Gerçekten büyükelçimiz fevkalade ağırladı bizi. Allah razı olsun. Allah yolunu açık etsin. Hem bizleri hem milli takım hem gelen protokolü çok ağırladı. Ben bir Ordu olarak gurur duydum diyebilirim” diye konuştu.

Ordulular Deplasmanda Evinde Gibi Hissedecek

Yurtdışı Ordulular Derneği Başkanı Sefa Yüce, Türkiye'nin Euro 2024 için hazırlıklarını sürdürdüğü bu dönemi coşku içinde karşıladı. A Milli Futbol Takımı'nın Almanya'da büyük destek görmesi beklenirken, gurbetçi Türklerin coşkusu turnuvanın unutulmaz anlarından biri olacak gibi görünüyor.

24 Eki 2023 - 20:23 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu