Hayal Gücüyle Ortaya Çıkan Eserler

Manavgat Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği ve Ordu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat’ın da katıldığı “100. Yılda Cumhuriyet” konulu 4.Uluslarası Taş Heykel Sempozyumu, sona erdi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Makedonya, Arnavutluk, İran, Belarus, Mısır, Bulgaristan ve Türkiye’den sempozyuma katılan 11 sanatçı, Yukarı Pazarcı Mahallesi Zeynel Şenol Köprüsü yanında bulunan Manavgat Irmağı kenarında, yaklaşık 1 ay boyunca heykel çalışmalarını gerçekleştirdi. 11 sanatçının hayal gücü ile ortaya çıkardığı eserler, Manavgat Belediyesi tarafından kentin en güzel noktalarında kalıcı olarak yerini alacak.

11 Sanatçı Arasındaydı

Nihat Hoca da katıldı Makedonya, Arnavutluk, İran, Belarus, Mısır, Bulgaristan ve Türkiye’den sempozyuma katılan 11 sanatçı arasında Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi, Dünyaca ünlü heykeltıraş Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat da vardı.

"Sonsuz Teşekkürler"

Heykelini tamamladıktan sonra Manavgat’a veda eden Nihat hoca; şu paylaşımı yaptı;

“Bugüne kadar yapmış olduğum kent heykelleri içinde en onur duyduğum eser olarak kalbimin bir parçasını Manavgat'a bırakarak ayrıldım. Cumhuriyetin 100.yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e, sempozyum seçici kuruluna ve misafirperverliği ve sonsuz hoşgörüsü için Doç. Hanife Nefis Yüksel'e sonsuz teşekkürler.”

Yusuf Can Erişen/Ordu Hayat 

  

23 Eki 2023 - 12:48 Ordu/ Ordu- Kültür & Sanat

Mahreç  Yusuf Can Erişen