Fatsa’da Ordu Turizmi Konuşuldu

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bünyesinde, ulusal ve uluslararası alanda il ve alt destinasyonlarının daha etkin tanıtımını sağlamak amacıyla hayata geçirilen “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı” Fatsa da gerçekleştirildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Fatsa’da Ordu Turizmi Konuşuldu
Fatsa’da Ordu Turizmi Konuşuldu
Haber albümü için resme tıklayın

Fatsa Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya, Ordu İlinin turizm potansiyelini artırmak için çalışan Kamu ve Özel Sektör Kurum ve Kuruluşları, Üniversite Öğretim Üyeleri, Belediyeler, Turizm Sektör ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldı.

Ordu Doğanın İncisi ve Turizmin Cenneti

Türkiye'nin Karadeniz kıyısında yer alan Ordu’nun, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve kendine özgü kültürü ile dikkat çeken bir turistik destinasyonu olduğu belirtilen toplantıda Ordu'nun turizmi, her mevsim ziyaretçilerini cezbettiği doğal güzelliklerinin büyük çekiciliğinin olduğu İl sınırları içerisinde yer alan yaylaların, ormanların, göllerin ve plajların cezbedici olduğu konuşuldu.

Fatsa’da Ordu Turizmi Konuşuldu

Turizm anlamında özellikle Fatsa Cıngırt Kaya Antik Yerleşkesi, Haznedaroğlu Konağı, Abdullah Bey Konağı, Taşlıca Köprüsü, Gaga Gölü, Bolaman, Yalıköy, Fatsa Adası, Aybastı Perşembe Yaylası ve Çambaşı Yaylası temiz havası ve muhteşem manzaralarıyla dikkat çekiyor. Ordu, uzun kumsalları ve temiz denizi ile plaj severler için ideal bir seçenektir. Fatsa, Ünye ve Altınordu gibi sahil bölgeleri, güneşin ve denizin keyfini sürmek isteyenler için ideal bir seçenek. Ordu, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de dikkat çekiyor. Ordu ili tüm ilçeleri ile mutfağı, özellikle deniz ürünleri ve Karadeniz'e özgü yemekleriyle de biliniyor.

Fatsa’da Ordu Turizmi Konuşuldu

18 Eki 2023 - 15:59 Ordu/ Fatsa- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu