Emekçilerin Yüzü, Aşkın Törenle Güldü

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'in 5 ekimde imzaladığı toplu iş sözleşmesiyle belediye işçilerine verdiği 170’e varan rekor zamlı maaşlar 12 Ekim gece yarısından itibaren çalışanların hesaplarına aktarıldı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Emekçilerin Yüzü, Aşkın Törenle Güldü
Emekçilerin Yüzü, Aşkın Törenle Güldü
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Aşkın Tören’in 5 ekimde imzaladığı toplu iş sözleşmesiyle belediye işçilerine verdiği 170’e varan rekor zamlı maaşlar 12 Ekim gece yarısından itibaren çalışanların hesaplarına aktarıldı. 13 Ekim sabahı zamlı maaşlarını geriye dönük farklarıyla birlikte toplu olarak hesaplarında gören emekçiler büyük sevinç yaşadılar.

Emekçilerin Yüzü, Aşkın Törenle Güldü


Başkan Aşkın Tören’in göreve geldiği 1 Nisan 2019 tarihinde tüm sosyal ödemeler dahil 2 Bin 223 TL olan en düşük işçi maaşı geride kalan 4,5 yıl içerisinde yapılan iyileştirmeler sonunda 2023 Temmuz ayı itibariyle yaklaşık 23 BinTL’ye, Ortalama maaş 25 Bin TL’ye ve en yüksek işçi maaşı ise 28 Bin TL’ye yükseltilmişti.


Başkan Aşkın Tören’in emekçilerin ücretlerinde yaptığı 4,5 yıllık artış oranı ise toplam yüzde 950 olarak maaşlara yansıdı.Emekçilerin Yüzü, Aşkın Törenle Güldü

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran rekor ücret artışlarından sonraki ilk maaşlar Temmuz ve Ağustos aylarına ait farklarla birlikte toplu olarak işçilere ödendi. Zamlı maaşlar emekçilere ve ailelerine rahat bir nefes aldırdı.


Yapılan ücret artışından sonra ilk zamlı maaşlarını çeken belediye çalışanları mutlu. Başkan Aşkın Tören’in beklentilerinin çok üzerinde bir ücret artışı yaptığını belirten emekçiler Başkan Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Emekçilerin Yüzü, Aşkın Törenle Güldü

Başkan Aşkın Tören’in göreve geldiği günden itibaren emek ve emekçiden yana duruşu ile kendilerini daima sevindirdiğini ifade eden çalışanlar “ailemiz ve kendimiz adına Başkanımız Sayın Aşkın Tören’e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Başkanımız ile birlikte çok daha güzel günlere ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. İyi ki varsınız Başkanım Allah sizden razı olsun” sözleri ile hem teşekkür ettiler hem de mutluluklarını paylaştılar.

13 Eki 2023 - 14:23 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun