CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına seçilen Bülent Akpınar bugün düzenlenen devir teslim töreni ile eski İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu'ndan koltuğu devraldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı
CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede Bülent Akpınar ile Cengiz Okur yarışmış kongrede 247 oy alan Bülent Akpınar il başkanı seçilmişti. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Törene Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, CHP eski İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Büyükşehir ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun ve parti üyeleri katıldı.

CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı

Devir teslim töreninde konuşan CHP eski İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, görev süresi boyunca kendisi ile yol yürüyen herkese teşekkür ederek, “40 sene önce. Stajyer felsefe öğretmen olarak geldim. 35 yıl binlerce öğrenciye yön vermeye çalıştım. Hayatımın son 5 yılında da partime il yöneticisi olarak son döneminde de il başkanı olarak görev yaptım. Bu nedenle bu şehirde olmaktan gurur duyuyorum. Bu şehre hizmet vermekten onur duyuyorum. Beni bu göreve gelmemde yardımcı olan 2 dönem yönetimini alan Atilla Şahin'e çok teşekkür ediyorum. Yine aynı şekilde beni il başkanlık görevine getiren yönetim kurulu üyelerime ve benim bu görevimi onaylayan genel merkez yöneticilerime de ayrıca çok çok teşekkür ediyorum. Onları mahcup etmediğimi zannediyorum” ifadelerini kullandı.

CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı

“1-2 Dönem Sonra Bu Anahtarı Bir Kadın Arkadaşımıza Teslim Etmesini Rica Ediyorum”

Yeni İl Başkanı Bülent Akpınar’a parti binasının anahtarını teslim eden Kaptanoğlu, “Arkadaşlarımla birlikte Bülent başkanıma görevi teslim edeceğim. Dün zaten mazbatasını aldı fakat görevi teslim ederken böyle çiçek getirecektik. Çiçek getirmeyin dediler. Çiçek getiririm verdim. Bu nedenle de partinin anahtarını başkanıma gururla teslim edeceğim. Yalnız bu anahtarı teslim ederken Bülent Başkandan ricam şudur, 1-2 dönem o koltukta kaldıktan sonra bu anahtarı bir kadın arkadaşımıza teslim etmesini kendisinden rica ediyorum” dedi.

CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı

CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar da konuşmasında, bir önceki yönetime çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Bugün burada Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığı devir teslim töreni için toplanmış bulunuyoruz. Öncelikli olarak başta kurucu liderimiz daha sonra ebediyete intikal etmiş bütün parti büyüklerim ve örgüt emekçilerimi saygı ve rahmet ile anıyorum ruhları şad olsun. Bizlere böyle bir miras bıraktıkları için ne kadar şükran duysam azdır. Yine uzun bir mücadele içinde olan göreve geldiğimden bu yana yılmadan, bıkmadan, usanmadan mücadele eden kongrelerimizi sağlıklı bir şekilde götüren başta çok kıymetli büyüğüm sayın il başkanım Mehmet Kaptanoğlu'na ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkürlerimi bir borç biliyorum” diye konuştu.

CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı

“Halkçı Belediyeleri Ordu Halkıyla Buluşturacağız”

Akpınar, yönetimdekiler ile birlikte halkçı belediyeler inşa edeceklerini belirterek, “Çok zorlu bir sürece doğru gidiyoruz. Evet, yolumuz uzun çok zor. Ama atamız içinde yol çok zor ve uzundu. O başardı bizde inanıyoruz ki önümüzdeki yerel seçimlerde. Ordu'da Büyükşehir ya da belediyeler noktasında hep beraber ben değil biz anlayışıyla halkçı belediyeleri inşa edeceğiz ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne Ordu sokaklarında, Ordu vatandaşına, Ordu insanına dışarıya örnek bir teşhir teşkil noktasında bir örgüt olarak burada halkçı belediyeleri inşa edeceğiz. Bugün buradan bu yürüyüşü başlatıyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle hep beraber başaramayacağımız hiçbir şey yok. İnanıyoruz yönetim kurulu olarak parti üyelerimiz olarak bu zor günleri en kısa zamanda aşacağız ve halkçı belediyeleri Ordu’da Ordu halkıyla buluşturacağız” dedi.

CHP’de Bülent Akpınar Koltuğu Teslim Aldı

12 Eki 2023 - 13:35 - Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu