Ulubey Dernekler Federasyonu mu Kuruluyor?

Derneğin olağanüstü genel kurulunda tekrardan aday olduğunu açıklayan Ohtamış Mahallesi Dernek Başkanı Abdülaziz Özen, çalışmaları büyüterek Ulubey Dernekler Federasyonu kuracaklarını vaat etti.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ohtamış Mahallesi Dernek Başkanı Abdülaziz Özen, önemli açıklamalarda bulundu. Derneğin halen başkanlığını yapan Abdülaziz Özen, genel kurulda tekrar aday olduğunu açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

“Bizler çok değerli yönetici arkadaşlarımızla birlikte, memleketimize yaklaşık dört yıldan beri sivil toplum kuruluşlarımız aracılığıyla hizmet etmekteyiz.

Dernek olarak daha önce gerçekleştirdiğimiz proje ve çalışmalar kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Alanda bir çok projemiz üzerine çalışmalarımız da devam etmektedir.

Yeni Bir Dönem Başlayacak”

Revize ettiğimiz yeni projeler ve geleceğimize yönelik bir vizyonla 21 Ekim 2023 tarihinde yapılacak olan olağanüstü genel kurul sonrası Ohtamış ve Ulubey ilçemiz için yeni bir dönem başlayacaktır. Daha çok insan odaklı, aile yaşamımıza ve günlük hayatımıza etki edecek, daha insancıl bir anlayışla güçlü birliktelik, çok daha güçlü bir sivil toplum kuruluşu olma yönünde ilerleyeceğiz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ufuk açmak, memlekete borcumumuzu ödemek için bizlerin verdiği bu mücadele ve  bu gayretin şahsıma siyasi bir zemin oluşturma gayreti olduğumu düşünenler olabiliyor.

Hatta zaman zaman hiçbir karşılık beklemeden bu kadar hizmet etmeyi ve büyük bir memleket sevdasını anlamakta güçlük çekenler de olabiliyor.

Memlekete Olan Borcumuzu Ödüyoruz

Bir memlekete borcunu ödemek için illaki siyasetçi veya belediye başkanı olmak gerekmiyor. Beni yakından tanıyan bazı dostlarımız da zaman zaman bu görevlere bizi layık görebiliyor, iyi niyetlerini dile getirerek ismimizi zikredebiliyorlar.

Fakat şahsımın böyle bir hesabı yoktur, Bizim hesabımız güzel memleketimize sivil toplum kuruluşları ile birlikte hizmet etmek amacımızdır. Bu düşünceyle yerel seçimler sonrası Ulubey Dernekler Federasyonunu kurmak için diğer sivil toplum kuruluşlarımız ve ilçemizin önemli kanaat önderleri ile birlikte gayret göstereceğiz.

Tekrardan Adayım

Ohtamış Mahallesi Derneğimizin olağanüstü genel kurulunda dernek başkanlığına daha güçlü bir şekilde adayım. Nasip olursa da yerel seçimler sonrası Ulubey Dernekler Federasyonu kurulması için de öncülük ederek çalışmalarımızı daha fazla yoğunlaştıracağız.

Bugüne kadar birlikte çalıştığım yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Olağanüstü genel kurula giderken oluşturacağımız yeni yönetim kurullarımızda tecrübeyle birlikte genç, dinamik ve daha çok yeni yüzler görev alacaktır.”

12 Eki 2023 - 10:59 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir