Aday Olacak Mı?

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, 2024 yerel seçimleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Torun, 'Aday olacak mısınız? sorusuna, "Halkın takdirine kalmış bir durum. Aday olup olmayacağımı halkın istekleri ve partimiz bu konuda desteklerini verirse, tabii ki aday olmak isterim" dedi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, katıldığı "Ekran Gazetesi" programında 2024 yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Programın sunucusu Büşra Akgül'ün sorularını yanıtlayan Sami Torun, aday olup olmayacağına ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "Halkın takdirine kalmış bir durum. Halkın istekleriyle olacak bir şey. Aslında bana gelen vatandaşlarımız da tabi bunu dillendirmeye başladılar. Sağ olsunlar bana gelen dostlarımız 'Aslında aday olmalısın' diyerek geliyor işin açıkçası."

“Bu Benim İçin Çok Büyük Bir Onur Olur”

Sami Torun, bu sürecin henüz başında olduklarını ve vatandaşların isteği ve partisinin desteği doğrultusunda hareket edeceğini vurgulayarak "Aday olmamızı isteyen de olabilir istemeyen de olabilir. Bu bir seçim, bu bir süreç. Önümüzde daha zaman var. Vatandaş nasıl takdir ederse, hemşehrilerimizden böyle bir talep de gelirse, partimizde bu konuda desteklerini verirse, tabii ki aday olmak isterim. Bu benim için çok büyük bir onur, çok büyük bir gururdur. Ordu’ya hizmet etmek, Altınordu’ya hizmet etmek, yaşadığımız yere, gelecekte çocuklarımızın yaşayacağı yere hizmet etmek, burayı güzelleştirmek benim için çok büyük bir onurdur" dedi.

Ancak, kesin bir karar vermediğini ve sürecin devam ettiğini belirten Sami Torun, "Bu konuyla ilgili kesin kararımı vermedim ama kapıyı da kapatmıyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu. Torun'un adaylık süreci, Ordu'nun yerel yönetiminde önemli bir gelişme olarak yakından takip ediliyor.

11 Eki 2023 - 17:01 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu