Ordu’nun Tarihi Evlerine Yakışıyor Mu? 

Altınordu İlçesi Taşbaşı Mahallesi'nde bulunan tarihi evlerin bahçeleri çöp ve izinsiz kullanım sorunlarıyla karşı karşıya.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Ordu’nun Tarihi Evlerine Yakışıyor Mu? 
Haber albümü için resme tıklayın

Altınordu İlçesi Taşbaşı Mahallesi’nde kullanılmayan kaderine terk edilmiş tarihi Ordu evlerinin bahçeleri çöpten geçilmiyor.

Taşbaşı Mahallesi’nin simgelerinden olan bu evlerin bahçelerini izinsiz kullanan vatandaşlar yiyip, içip çöplerini bahçeye atıyorlar.

Taşbaşı Mahallesi Muhtarı Reşit Arif Gürsoy vatandaşlar tarafından yapılan bu bilinçsiz davranış hakkında açıklamalarda bulundu.

Muhtar Gürsoy, Kültür ve Turizm Bakanlığına defalarca dilekçe yazdığını bu evlerin koruma altına alınması gerektiğini söyleyerek, “Taşbaşı Mahallesi’nde 3 tane eski binamız var. Bunlar da restore edilecek tarihi binalar. Bu binaları sahibi evlerini bıraktı gitti. Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ben defalarca yazı yazdım burada her türlü şey yapılıyor. Sadece çöp ve pislik değil her türlü kullanılıyor diye yazdım. Bir ara geldiler oraları düzenlediler sağını solunu tamir ettiler yıkılan yerleri yaptılar. Ondan sonra da kendi kaderine bırakıldı. Söylüyoruz ya sahiplerine teslim edin ya da yapın sahip çıkın diye ama ortada muallakta kaldı. Gelen öğrenciler, gençler geliyor orayı kullanıyor rastgele her şeylerini kullanıp atıp bırakıyorlar” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Uğur Kahyaoğlu

Ordu’nun Tarihi Evlerine Yakışıyor Mu? 

11 Eki 2023 - 13:54 - Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu