9 Günlük Tatil Tarihi Açıklandı! Okullar Ne Zaman Tatil?

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için okulların 9 günlük tatile gideceği tarihler netleşti. Öğrenciler ve ailelerin gözleri okulların kapanacağı tarihe çevrilmişken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2023-2024 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre okullar ara tatil, yarıyıl tatili ve yaz tatilinde kapalı olacak. Peki, okullar ne zaman kapanıyor, 9 günlük tatil hangi tarihte? Detaylar haberimizde.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
9 Günlük Tatil Tarihi Açıklandı! Okullar Ne Zaman Tatil?
Haber albümü için resme tıklayın

Okullar Ne Zaman Tatil?

Ara tatil sebebiyle 2023-2024 eğitim öğretim yılında okullar 10 Kasım cuma günü kapanacak ve İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 9 gün tatil yapacak. Ara tatil dönüşü ise eğitim öğretim faaliyetleri 20 Kasım Pazartesi günü tekrar kaldığı yerden devam edecek.

Ara Tatil Yılbaşından Sonra

Bakanlığın yayınladığı takvime göre yarıyıl tatili veya bilinen diğer adıyla “15 Tatil” 22 Ocak-5 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacak.

Yarıyıl tatili sebebiyle okullar 19 Ocak cuma günü kapanacak ve okullarda karne dağıtımı gerçekleştirilecek. 5 Şubat’ta ise ikinci dönem kaldığı yerden başlayacak.

9 Günlük Tatil Tarihi Açıklandı! Okullar Ne Zaman Tatil?

15 Tatil ve Ramazan Bayramı Birleştirilecek!

Şubat ayının ilk haftası başlayan ikinci dönemin ardından öğrenciler Nisan ayında ikinci ara tatillerini yapacak. Nisan ara tatili 8-12 Nisan arasında uygulanacak. Dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı bu yıl 10 Nisan’da başlayacak. Ara tatil ve Ramazan Bayramı’nın aynı günlere denk gelmesi sebebiyle öğrenciler ek tatil yapamayacak. Nisan ara tatili toplam hafta sonu ile beraber 9 gün sürecek.

Okullar 15 Haziran’da Kapanıyor!

11 Eylül’de başlayan 2023-2024 eğitim öğretim yılı 15 Haziran’da sona erecek. Karne dağıtımının yapılmasıyla beraber öğrenciler için 90 günlük yaz tatili başlayacak.

Bir sonraki 2024-2025 yılı ise 9 Eylül 2024 tarihinde başlayacak. Önümüzdeki eğitim yılının ara tatil, yarıyıl tatili ve yaz tatili takvimi ise henüz açıklanmadı.

9 Günlük Tatil Tarihi Açıklandı! Okullar Ne Zaman Tatil?

11 Eki 2023 - 12:00 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak