Ünye'nin Dönüşüm Hikayesi: Yollar ve Sularla Hayata Geçti!

Ünye ilçesinin yol ve su ihtiyacı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle en aza indirildi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Ünye'nin Dönüşüm Hikayesi: Yollar ve Sularla Hayata Geçti!
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Güler’in liderliğinde 2019’un Nisan ayında başlayan yol ve su seferberliği ile 19 ilçenin pek çok sorunu çözüme kavuştu. Sahil, kırsal kesim ayrımı yapmaksızın 19 ilçede çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri sağlıklı alt ve üstyapı projelerini bir bir hayata geçirdi.

Bu kapsamda Ünye ilçesinde de çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi 2019 yılından bu yana ilçeye önemli yol ve su yatırımları kazandırdı. Böylelikle Ünyeli vatandaşlar konforlu yollara, temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuştu.

Ünye'nin Dönüşüm Hikayesi: Yollar ve Sularla Hayata Geçti!

9 Adet İçme Suyu Deposu

Vatandaşların temiz ve sağlıklı suya ulaşımı için Ünye ilçesinde çalışan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, zorlu arazi şartlarına rağmen yaklaşık 189 bin metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması, 9 adet içme suyu deposu inşa etti.

28 bin 628 metre kanalizasyon hattı çalışması yapan OSKİ ekipleri, 2 adette su alma yapısını inşa etti. Öte yandan ekipler yeni su kaynakları için 3 adet sondaj çalışması yaparak, suyu içme suyu deposu vasıtasıyla şebekeye aktarmaya başladı.

Ünye'nin Dönüşüm Hikayesi: Yollar ve Sularla Hayata Geçti!

Yollar Asfalt ve Betonla Buluştu

Aynı zamanda kırsal mahalleleri başta olmak üzere ilçe merkezinde de önemli yol çalışmalarına da imza atıldı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Bu kapsamda Ünye’de 2019 yılından bu yana 229 kilometre sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama ve beton yol çalışması yapılırken 97 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştirildi.

Yine bu süre içerisinde 23 bin 583 metre yağmursuyu hattı, 6 bin 183 metreküp taş duvar, 28 bin 204 metrekare kaldırım ile 721 metre menfez çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

 

 

 

09 Eki 2023 - 15:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir