Çift Maaş Tepkisi!

Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Ordu Şubesi Başkanı Mehmet Bayhan, Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar’ın hem milletvekilliği hem de Fiskobirlik genel başkanlığı görevinden dolayı çift maaş almasına tepki gösterdi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Çift Maaş Tepkisi!
Çift Maaş Tepkisi!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfi Bayraktar, 2023 Genel Seçimlerinde Ak Parti’den Sakarya Milletvekili seçildi ancak Fiskobirlik’teki görevini bırakmadı.

Hem milletvekilliği hem de Fiskobirlik Genel Başkanı olmak üzere çift maaş alan Bayraktar’a tepkiler ise dinmek bilmiyor.

“İstifa Etmeli”

Bayraktar’ın çift maaş almasının yasal olmadığına değinen Mehmet Bayhan, sözlerini şöyle tamamladı; “Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfi Bayraktar, hem milletvekili hem de Fiskobirlik’te bir görevi var. Anayasa tam anlamıyla uygulanacaksa Fiskobirlik’teki görevinden istifa etmesi lazım. Fiskobirlik’in fakir fukaradan aldığı paralardan maaş alması bence insanlık dışıdır. Zaten milletvekilliği maaşı alıyor. Bir de Fiskobirlik’ten maaş alması yasal olarak uygun görünmüyor. O yüzden o kuruluşu terk etmesi lazım.

Çift Maaş Tepkisi!

“Fiskobirlik’e Vakit Ayıramaz”

TBMM’de mi görev yapacak, yoksa Fiskobirlik ile mi ilgilenecek? Bayraktar, milletvekilliği dışında Fiskobirlik’e sadece ATM’den aylığını almak için vakit ayırabilir. Oraya bir şey verme şansı yok. Başka da vakit ayıramaz. Fiskobirlik, ortaklarından aidat alıyor. Ancak bir milletvekili, aynı zamanda Fiskobirlik’ten de maaş alamaz. Bu sefer üreticinin parası gasp edilmiş olur.”

Çift Maaş Tepkisi!

“Emekli Ne Yapsın?”

73 bin TL'yi aşan milletvekili maaşını az bulan bir açıklamada bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar’ı eleştiren Bayhan, “Milletvekili maaşı nasıl az olabilir? 7 bin 500 lira ile geçinen bir üretici ya da emekli ne yapsın. Bugün Türkiye’de bir emeklinin aldığı maaş, asgari ücretlinin kazandığı para ortada. Bir emekli 7 bin 500 lira ile ev kirası mı verecek, çoluğunu çocuğunu mu okutacak? Durum böyleyken milletvekili maaşını beğenmemeye diyecek söz bulamıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Özel Haber: Tevfik Kul

Çift Maaş Tepkisi!

09 Eki 2023 - 10:45 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul