Ordu'da Balın Kralı Kim? İşte Dereceye Girenler…

En iyi bal üretenlerin yarıştığı Gölköy’de düzenlenen Direkli Altın Bal Festivalinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Ordu'da Balın Kralı Kim? İşte Dereceye Girenler…
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gölköy Belediyesi ile Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği tarafından düzenlenen ve Direkli futbol sahasında gerçekleştirilen Gölköy Direkli Altın Bal Festivaline, Vali Muammer Erol, Gölköy Kaymakam Vekili Süleyman Arat, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yücel Durmuş, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Ordu Arıcılık Enstitüsü Müdürü Şeref Cınbırtoğlu, Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Akın Çiftçi, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Ordu'da Balın Kralı Kim? İşte Dereceye Girenler…

Vali Muammer Erol, Gölköy Direkli Altın Bal Festivali alanında Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği ile Arıcılık Araştırma Enstitüsü tarafından açılan stantları gezerek bilgi aldı ve şenliğe katılan vatandaşları selamladı.

“Festival Uzun Yıllardır Devam Ediyor”

Festivalde bir konuşma yapan Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, festivalin uzun yıllardır devam ettiğini söyleyerek, “Bugün Direkli’de bizleri yalnız bırakmayarak katılımlarıyla bizleri onure eden Sayın Valimiz Muammer Erol’a teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza da neşeli eğlenceli güzel bir gün geçirmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.

Ordu'da Balın Kralı Kim? İşte Dereceye Girenler…

Ordulu Arıcılar Her Yerde

Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Akın Çiftçi ise konuşmasında Ordu’nun 20 bin ton bal üretimiyle en fazla bal üreten illerden birisi olduğunu belirterek, arıcıların farklı illere giderek bal üretimini gerçekleştirdiğini ve festivalin aralıksız Direkli’de yapıldığını ifade etti ve katılımlarından dolayı Vali Muammer Erol’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından en iyi  bal üreten üreticiler arasında  düzenlenen ve 8 kişinin finale kaldığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

2023 yılının en iyi bal üreten ve yarışmada birinci olan Ferhat Çaylak’a ödülü Vali Muammer Erol, dereceye giren diğer  yarışmacılara ise ödülleri diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Direkli Altın Bal Festivali, Sanatçılar Nurgüzel  Kestane, Mustafa Toprak Özdemir ve Fedai Öz’ün yer aldığı konserle sona erdi. 

09 Eki 2023 - 09:05 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir