Ordulu İsim MKYK’da

7 Ekim 2023 tarihli AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi Oy Pusulası'nda Merkez Karar ve Yönetim Kurulu asıl üye listesinde Ordulu Fahrettin Yahşi yer aldı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

AK Parti'nin 4'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi, bugün Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. " Türkiye Yüzyılı" vurgusu ile yapılacak kongrede, partiyi yerel seçimlere taşıyacak isimler belirlenecek.

AK Parti’nin Olağanüstü Büyük Kongresi için hazırlıklar tamamlandı. Kongrede 'Türkiye Yüzyılı' vurgusu ön plana çıkıyor. Salon, "Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri ile Cumhuriyetin yüz akı, Türkiye'nin ortak aklı sloganları ile donatıldı."

Ordulu Fahrettin Yahşi MKYK'da

Kongrede, AK Parti MKYK'nın yeni üyeleri belirlenecek.

Partinin A Takımı olan MYK ise, MKYK üyelerinden oluşturulacak. AK Parti'nin yerel seçim hazırlıkları da kongre ile başlayacak.  Son seçimde Milletvekili aday adayı olan Ordulu Fahrettin Yahşi MKYK’ya girdi.

Fahrettin Yahşi Kimdir?

Fahrettin Yahşi, Ordu’nun Fatsa ilçesinden AK Parti milletvekili aday adayı olan bir isimdir. Yahşi, 30 yıllık çalışma hayatında bankacılık ve finans sektöründe hem teorik hem de pratik bilgi ve tecrübe edinmiştir. Ayrıca Karatay Üniversitesi’nde İslam ekonomisi ve finansı bölümünü kurmuş ve burada hoca olarak ders vermiştir.

Yahşi, daha önce yaptığı açıklamalarda Ordu’nun ilçeleri ile olan iletişimini hiç kesmediğini, bölgeye okul, camii gibi yatırımların yanı sıra iş ve burs imkanları sağlamaya çalıştığını belirtmiştir. Yahşi, bunları beklenti için değil, insanlara yardım etmekten mutlu olduğu için yaptığını söylemiştir.

Yahşi, Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olup, siyasetin nasıl yapıldığı, nasıl yönetildiği ve ne olduğu konusunda eğitim almıştır.

07 Eki 2023 - 12:38 Ankara- Siyaset

Mahreç  Nergis Kobak