Sonbahar Soğukları Kömür Talebini Artırıyor

Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte soğuklar da beraberinde geldi. Son zamanlarda hava sıcaklıklarının bir ısınıp bir soğuması vatandaşın evine sobalarını kurmalarına vesile oldu.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Sonbahar Soğukları Kömür Talebini Artırıyor
Sonbahar Soğukları Kömür Talebini Artırıyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sonbaharın gelmesiyle birlikte soğuklar da kapımızı çaldı. Hava sıcaklıklarının dalgalı seyri, vatandaşları evlerinde sobalarını yakmaya yönlendiriyor.

Ordu'nun birçok ilçesinde doğalgaz çalışmaları başladı ve bu çalışmaların tamamlanması ile vatandaşlar büyük umutlarla doğalgazın gelmesini bekliyorlar. Ancak, çalışmaların yılsonunda tamamlanması beklendiği için vatandaşlar, sobalarını sıcak tutmak için kömür almaya başladılar.

Sonbahar Soğukları Kömür Talebini Artırıyor

Ordu'nun Korgan ilçesinde ticari faaliyetler gösteren Öncü Gıda ve Tarım Ürünleri işletmecisi Mustafa Emin Öncü, bu yılki kömür fiyatları ve talep hakkında bilgi verdi.

Mustafa Emin Öncü fiyatların normal seviyede olduğunu belirterek, “Kömür fiyatlarımız normal seviyelerde. Fiyatlar 6 bin 300 TL’den başlayıp 8 bin 300 TL’ye kadar çıkıyor” diye konuştu.

Sonbahar Soğukları Kömür Talebini Artırıyor

“Son 1 Ayda Kömür Satışlarında Patlama Yaşandı”

Son bir ay içerisinde ilçede kömür satışlarına yoğun talep olduğunu ifade eden Mustafa Emin Öncü, “Korgan’da doğalgaz çalışmaları bu sene başladı o yüzden vatandaşlar kömür almaya pek fazla yanaşmadı. Ama son zamanlarda son baharın da gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları yavaş yavaş düşmeye başladı. Son bir ay içerisinde kömür satışlarında büyük miktarda artış yaşandı” dedi.

“Doğalgaz Yaygınlaştığında Kömür Kullanımı Azalacak”

2024 yılında kömür kullanımının azalacağını öngördüklerini belirten Öncü, “Korgan’da bulunan konutların yaklaşık olarak yüzde 80’i kömür ile ısınıyor. Tahminimce bir sonraki sene Korgan ilçemizde doğalgaz yaygınlaşır haliyle de kömür satışlarında düşüş yaşanabilir. Kömür kullanımı sadece kırsal mahallelerde ve kaloriferli dairelerde devam eder” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Uğur Kahyaoğlu

Sonbahar Soğukları Kömür Talebini Artırıyor

06 Eki 2023 - 15:50 Ordu/ Korgan- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu