Hakem Kurulu Başkanlığından Ayrılıyor!

7 yıldan bu yana Ordu İl Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Kahraman Minnet, bir veda mesajı yayımlayarak, yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Ordu’da hakemliğin bir adım ileri gitmesinde büyük katkısı olan Kahraman Minnet, Ordu İl Hakem Kurulu Başkanlığı görevini bıraktığını açıkladı.

“Layıkıyla yaptık”

Uzun yıllar Ordu İHK Başkanlığı yapan Kahraman Minnet hakem ve spor camiasına veda mesajı yayımladı.

Minnet’in veda mesajı şöyle; Türk futbolu ve Ordu futboluna yedi senedir İl Hakem Kurulu Başkanı olarak ekibimle birlikte hizmet etmekten onur duydum. Bu süre zarfında her daim görevimi aşkla, disiplinle ve işbirliği içerisinde sürdürdüm. Ordu hakemliğinin çıtasını her daim yükseltmek gayemiz oldu. Özveriyle ve mesai mefhumu tanımadan görevimizi layıkıyla yaptığımız inancındayım. Aynı zamanda Genel Merkez Başkan Vekilliği ve Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı süresince de güzel ve başarılı işlere imza attık.

“Yeniliğin öncüsü olduk”

Kararlı ve yenilikçi adımlarla Ordu ilinde ilklerin öncüsü olmanın gururunu da yaşadık. Core Kursunu ilk defa ilimizde gerçekleştirdik. Merkez Hakem Kurulu ve Genel Merkez Kurul toplantısını ilimizde gerçekleştirdik. Hakemlerimize değişik ilçelerimizde sezon öncesi profesyonel kamplar düzenledik. Bu kamplara diğer illerden hakemlerin de katılımını sağladık. Pandemi öncesi, dönemi ve sonrası hakemlerimize her alanda destek olduk. Kadın hakem sayımızı Türkiye ortalamasının üzerinde tutarak bu alanda da radikal adımlar attık. Ve bunun gibi birçok yeniliğin il olarak öncüsü olduk.

“Aday değilim”


Görevim süresince her daim desteklerini esirgemeyen TFF Başkanlarımıza, Merkez Hakem Kurulu Başkanlarımıza ve üyelerine, Genel Merkez Başkanımız ve üyelerine, Bölgesel Kurul üyelerimize, ASKF Başkanımıza, TÜFAD Başkanımıza Amatör Futbolun değerli paydaşlarına, gözlemci ve hakem kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Merkez Hakem Kurulu Talimatı Madde 15 ve 16'nın uygulanacak olmasından dolayı sürece dahil olmamak için yeniden sınavla ve mülakatla seçilecek olan İl Hakem Kurulu Başkanlığına tekrardan aday olmadığımı kamuoyunun bilgisine sunar, yeni atanacak olan kurulun ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul  

05 Eki 2023 - 10:40 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Tevfik Kul