Ordu’da Çok Sayıda Tutuklama Gerçekleşti

Son günlerde Ordu'da uyuşturucu maddeyle mücadelede artan çabalar sonuç veriyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve diğer emniyet birimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli uyuşturucu madde olaylarına müdahale edildi. Operasyonlarda metamfetamin, Hint Keneviri, esrar, sentetik ecza maddeleri ve skunk gibi uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Şüpheli şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı ve uyuşturucu madde kaçakçılarına karşı kararlı bir mücadele sürdürülüyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ülke genelinde son günlerde uyuşturucu maddeyle mücadelede artan çabalar sonuç vermeye devam ediyor. Emniyet birimlerinin ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonları sonucunda bir dizi uyuşturucu madde olayı gün yüzüne çıktı.

25 Eylül 2023 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda, şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada 6 gram metamfetamin ele geçirildi. Şüpheli şahıs, uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapıldı.

26 Eylül 2023 tarihinde Gürgentepe İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, bir ikametin bahçesinde 2 kök Hint Keneviri buldu ve bu olayla ilgili olarak 1 şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

25 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen bir başka operasyonda ise Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir araçta ve ikamette toplamda 172 gram esrar, 8 gram metamfetamin, 42 adet sentetik ecza maddesi ve 1 kök kenevir bitkisi ele geçirdi. Şüpheli şahıslar, uyuşturucu madde ticaretinden ve kullanmaktan dolayı adli işlem gördü.

26 Eylül 2023 tarihinde ayrı bir olayda, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphe üzerine durdurulan bir araçta 10 gram metamfetamin buldu ve şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan adli işlem başlattı.

28 Eylül 2023 tarihinde ise Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir araçta 1 gram metamfetamin ele geçirdi ve şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan adli işlem başlattı.

29 Eylül 2023 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphe üzerine durdurulan iki şahsın üzerinde ve eşyalarında 1 gram esrar buldu. Şüpheli şahıslar ayrı ayrı uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem gördü.

29 Eylül 2023 tarihinde Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince başka bir suçtan aranması bulunan bir şahsın yakalanması sırasında, üzerinde 24 adet sentetik ecza maddesi bulundu ve şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan adli işlem yapıldı.

Son olarak, 29 Eylül 2023 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bir diğer operasyonda, bir araçta 2 şüpheli şahsın üzerinde, eşyalarında ve araçta toplam 12 gram skunk ele geçirildi ve her iki şüpheli şahıs uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem gördü.

Operasyonlar sonuç vermeye devam ediyor ve uyuşturucu madde kaçakçılarına karşı kararlı bir mücadele sürdürülüyor.

04 Eki 2023 - 09:36 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu