İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, Vali Muammer Erol başkanlığında yapıldı. Toplantıya ilçe kaymakamları, üniversite yetkilileri, güvenlik birimlerinin temsilcileri katıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın


Her ay düzenli olarak yapılan ve il’in genel güvenlik, asayiş ve trafik durumunun değerlendirildiği İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, Vali Muammer Erol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Yeni Valilik Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanı Üsteğmen Semih Gümrükçü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç ile güvenlik birimlerinin yetkilileri katıldı.

Her ay farklı bir konunun ele alındığı ve değerlendirildiği İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısının bu ayki konusu üniversite öğrencilerinin güvenliği ve ilimizin genel trafik durumu oldu.

Toplantıda, ilimizin genel trafik durumu, trafiğin daha düzenli hale getirilmesi için alınan tedbirler, yürütülen çalışmalar ve vatandaşlarımıza yönelik bilinçlendirme faaliyetleri hakkında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yetkililerince sunum yapılarak, Vali Muammer Erol’a ve toplantıya katılanlara bilgilendirmede bulunuldu.

Toplantıda, Ordu Üniversitesinin 3 Ekim’de başlayan akademik yılı nedeniyle ilimize gelen üniversite öğrencilerinin barınma ve güvenli bir öğrenim hayatı için alınan tedbirler gözden geçirildi. Üniversite öğrencilerinin güvenliğine yönelik alınması gereken ilave önlemler değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca, bu ay içerisinde başlayacak olan amatör spor karşılaşmaları için alınması gereken tedbirler ele alınarak, karşılıklı görüş alışverişinde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

03 Eki 2023 - 12:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu