Fındık Paraları Yattı Mı?

TMO’nun fındık paralarını zamanında ödemediğine dair yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Fındık paraları yattı mı? Detaylar haberimizde…

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Son günlerde Toprak Mahsulleri Ofisi ( TMO)’nin fındık paralarını zamanında yatırmadığı ile alakalı haberler sosyal medyalarda çıktı. Alınan bilgilere göre bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Toprak Mahsulleri Ofisi bu sezon fındık alımına 28 Ağustos tarihinde başladı. TMO ürün bedellerinin ödenmesi konusunda "Ürün bedeli, ürün teslimatına müteakip 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacaktır" taahhüdünde bulundu.

Fındık Paraları Yattı Mı?

“Haftasonu Olduğu İçin”

Son günlerde Ordu ve Giresun'da çıkan haberlere göre ise TMO’ya fındık veren kimi üreticiler paralarını 30 gün geçmesine rağmen alamadılar. Ancak edinilen bilgilere göre cumartesi günü fındıklarını veren üreticiler için TMO’nun pazartesi günü ödeme yaptığı bu yüzden de birkaç gün gecikme yaşandığı bildirildi.

“Pazartesi Herkesin Parası Yattı”

Alınan bilgilere göre 30. gün hafta sonuna gelen üreticilerin paralarının diğer üreticilerle birlikte pazartesi ödendi.

“Üreticinin Kaybettiği Bir Durum Yok”

Diğer taraftan TMO’ya fındık veren kimi üreticiler de serbest piyasada oluşun yüksek fiyattan dolayı zarar uğradıklarını belirtiyorlar. Ancak fındık fiyatlarında güncellemeyle alakalı açıklama yapan TMO Genel Başkanı Ahmet Güldal, üreticinin kaybettiği bir durum olmadığını ve güncelleme yapılmayacağını duyurmuştu.

Özel Haber: Soner Özdemir

03 Eki 2023 - 11:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir