Fındık Üreticilerine Modern Müjde!

Ordu’da ilkleri gerçekleştiren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındık üreticilerine yepyeni bir müjde verdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yeni müjde hakkında Ordu Hayat’a özel açıklamalarda bulunan Atakan Akça, modern tarım tekniklerini Altınordu’da fındık üreticilerinin hizmetine sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Karadeniz’de Bir İlk

Karadeniz’de hizmet için bir ilki gerçekleştirerek fındık çiftçisine yeni bir hizmet daha sunacaklarını açıklayan Başkan Akça, fındık bahçelerini havadan ilaçlama için zirai ilaçlama drone’u sipariş ettiklerini söyledi.

Fındık Üreticilerine Modern Müjde!

Drone ile İlaçlama

Gittiği Çanakkale/Biga Tarım Fuarında bölgemize uygun olarak drone ile ilaçlama tekniğini getirmek için görüşme yaptığını dile getiren Başkan Akça, “Çok müthiş bir tarım fuarına gittik. Tabii o fuarda da bölgemize uygun ne olabilir ve nasıl bir çalışma yapabiliriz diye değerlendirirken drone ile ilaçlama tekniği hakkında bilgi aldık” dedi.

“Hayata Geçireceğiz”

Ordulu üreticilere drone ile ilaçlama hizmetini kazandırmayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Akça, “Ordu ilimize kazandırmak için çaba içerisindeyiz. İlklerin odası Altınordu'da drone ile ilaçlamayı hayata geçireceğiz. Ödemesiyle alakalı çalışmamız olacak. Zaten Odamıza gelince ilk uçuşumuzu basın önünde gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Soner Özdemir

01 Eki 2023 - 15:15 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir