Mahallenin Altyapısı Yenilendi

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde alt ve üst yapı yatırımlarını sürdürüyor. Ekipler Fatsa ilçeisi Dolunay mahallesinde çalışmaya devam ediyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediye ekipleri Fatsa ilçesi Dolunay Mahallesi'nde içme suyu hatlarını yenilemek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Mahallenin Altyapısı Yenilendi

Büyükşehir Belediyesi, il genelinde gerçekleştirdiği altyapı yatırımları ile vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini sürekli olarak artırıyor. OSKİ (Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi) tarafından yürütülen bu çalışma kapsamında, il genelindeki 19 ilçenin tüm mahallelerinde kullanım süresini doldurmuş içme suyu hatlarının yenilenmesi işlemine başlandı. Ayrıca, içme suyu hattı olmayan mahallelere yeni içme suyu hatları da döşeniyor.Mahallenin Altyapısı Yenilendi

Bu kapsamda çalışmalarına Fatsa ilçesinde devam eden Büyükşehir Belediyesi, Dolunay mahallesinde yıpranmış ve ömrünü tamamlamış olan boruları yenileri ile değiştirilirken bir yandan yeni kanalizasyon hatları çekmeye devam ediyor.

3 bin 100 Metrelik Bölüm Tamamlandı

Dolunay Mahallesinde Başkan Hilmi Güler’in talimatları ile başlayan çalışmalarda 4 kilometrelik içme suyu hattı çalışmasından 3 bin 100 metrelik bölüm tamamlandı. Bu çalışmaya ek olarak bin 200 metrelik kanalizasyon hattı yapılarak kullanıma sunuldu. Ekipler ayrıca mahallede kayıp kaçağı önlemek amacıyla mevcut boru hatlarında yenileme çalışmalarına devam ediyor.Mahallenin Altyapısı Yenilendi

Başkan Güler'e Teşekkür

Yapılan yatırımlardan memnuniyetlerini dile getiren Fatsa Dolunay Mahalle sakinleri, “ Yıllardır beklediğimiz yatırımları tek tek aldık. Bu hizmetlerden dolayı Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ederiz” şeklinde konuştular. 

 

 

 

 

 

 

01 Eki 2023 - 12:51 Ordu/ Fatsa- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz