“Altun’a Yeşil Pasaport Ziyareti”

Anadolu Yayıncılar Derneği öncülüğünde bir grup gazeteci, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u ziyaret ederek yeşil pasaport talebinde bulundu. Gazeteciler, savaş zamanlarında ve diplomatik krizlerde hızla yurt dışına çıkma ihtiyacını vurgulayarak "Yeşil pasaport acil bir gerekliliktir" dedi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Anadolu Yayıncılar Derneği öncülüğünde bir grup gazeteci İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u ziyaret ederek yeşil pasaport talebinde bulundular.

Gazetecilerin gerek savaş zamanlarında gerekse diplomatik krizlerde acil yurt dışına çıkmaları gerektiğini belirten gazeteciler “Yeşil pasaport acil ihtiyaçtır” dediler.

Ziyarete Hürriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat, Kanal D Ankara temsilcisi Zafer Şahin, Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğit ile Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet, gazeteci Oral Çalışlar ve Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan katıldı.

Gazetecilere her daim yardımcı olduklarını belirten iletişim başkanı Fahrettin Altun bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını medyanın rahat ve özgür çalışması için destek olacaklarını belirtti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan “Sayın Fahrettin Altun her daim hem ulusal hem de yerel medyanın sorularını çözme noktasında yardımcı olmuştur. Bu konuda da bizlere desteği nedeniyle teşekkür ediyoruz. Yeşil pasaport mesleğimizin önemli bir ihtiyacını karşılıyor sayın Altun’a ilgileri nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

14 Eyl 2023 - 15:37 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu