"Tartışmalar Son Bulacak!"

Altınordu Ziraat Odası tarafından bahçesi sahipleriyle fındık toplayacak işçiler arasında sorun oluşmaması adına bir sözleşme oluşturuldu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ordu’da her fındık sezonunda bahçe sahibi ile fındık işçisi arasında ortaya çıkan olumsuzluklar ve tartışmalar artık son bulacak.

Altınordu Ziraat Odası Hukuk Servisi’nin hazırladığı sözleşmeyle birlikte hem üreticiler hem de fındık işçilerinin sorun yaşamayacağı belirtildi.

"Sözleşme Hazırladık"

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, hem üreticileri hem de fındık işçilerini düşünerek bir sözleşme hazırladıklarını belirterek, şunları söyledi; “Fındık toplama işçiliği ve diğer ücretlerle alakalı geçen sene edindiğimiz tecrübeler ışığında ortaya çıkan olumsuzlukları az da olsa bertaraf edebilmek amacıyla Altınordu Ziraat Odası Hukuk Servisi, fındık toplatacak üreticilerle fındık toplayacak işçiler arasında bir protokol yapması esasına dayanan uygulamayı başlatıyoruz. Hukuk büromuza bir sözleşme hazırlattık.

"Kendilerini Garantiye Alsınlar"

Fındık toplatacak üreticilerimizle toplayacak olan üreticiler arasındaki bu sözleşme, oluşabilecek sorunlara çözüm olacaktır. Bu sözleşmeyi kullanmak isteyen üreticilerimiz sözleşme örneğini Altınordu Ziraat Odası’na müracaat ederek edinebilirler. En azından fındık toplayan işçilerle üreticiler arasında bir sözleşme olsun. Yaşanacak bir olumsuz durumda ellerinde yazılı bir belge olsun istedik. Bu sözleşmeyi hem üreticilerimiz hem de işçilerimiz için yaptık. Bu sözleşmeleri yaparak kendilerini garantiye alsınlar.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber)

04 Ağu 2023 - 11:32 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul