GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 08:15   Güncelleme : 16-07-2021 08:15

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 5. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında Ordu Garnizon Şehitliği’nde Şehitleri Anma Programı yapıldı.

 

Ordu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü programları kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yılında, ilk program Altınordu ilçesine bağlı Eskipazar’da bulunan Garnizon Şehitliği’nde başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program daha sonra şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim ile devam etti.

Vali Tuncay Sonel, “Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na, Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a yurt içinde ve yurt dışında kahramanlarımız görevleri başında gözlerini hiç kırpmadan canlarını bu aziz vatana seve seve vermeye hazır. Bizlerde, bu emanetleri baş tacımız yaparak yılın belirli günlerinde değil, yılın her günü onların yanında olmamız lazım” dedi.

Şehitlik programının ardından, Garnizon Şehitliği’ne 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden 251 şehit için fidan dikimi gerçekleştirildi. Fidan dikimine, Vali Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri katıldı.

Haber merkezi