İyi Tarım Ödülü

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumun desteği ile gerçekleştirilen ‘Güvenilir Ürün Zirvesi ve...

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumun desteği ile gerçekleştirilen ‘Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future’ ödül töreni İstanbul’da yapıldı.

Zirveye, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak, Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Migros A.Ş İcra Başkanı Ömer Özgür Tort, Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurulu Başkanı Erkan Gürkan’ın yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

33 kategoride ödül verildi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de konuşmacı olarak katıldığı zirvede paneller, workshoplar ve 8 ülkenin ticaret müşavirleri ile B2B görüşmeler yapılırken, etkinlik kapsamında düzenlenen Feed the Future Ödül Töreni ile ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalarıyla tüketici sağlığına katkı sağlayan ürün ya da kuruluşlara 33 farklı kategoride ödül verildi.

ORTAR’ın ödülünü aldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi de ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalarıyla tüketici sağlığına katkı sağlayan kuruluşlar kategorisinde ödüle layık görüldü. Başkan Güler’in öncülüğünde tarımda sürdürülebilirlik ve nitelikli tarım çalışmaları amacıyla kurulan ORTAR şirketi, ‘İyi Tarım Uygulamaları’ alanında ödül aldı. Başkan Güler’e ödülünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak takdim etti.

Program sonrası sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Türkiye’nin Üreten Ordu’su yoluna devam ediyor” dedi. Haber merkezi

26 Eki 2022 - 08:40 - Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu