EKSİK MAAŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’ne uyulmadığı için işçiler tepki göstermişti. Aranın bulunarak maaş fa...

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’ne uyulmadığı için işçiler tepki göstermişti. Aranın bulunarak maaş farkı sorununun çözüldüğü belirtildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) arasında yapılan toplu sözleşmeye uyulmadığı için yaklaşık 2300 işçi mağdur olmuştu.

İşçilerin 900 lira ile 1500 lira arasında eksik maaş aldıkları, maaşlara 2022 asgari ücretinin uygulanmadığı bu yüzden de işçilerin moral ve motivasyonunun düştüğü belirtilmişti.

İmzaya kaldı

Eksik maaş alan işçilerin sesini yükseltmeye başlaması, işçi yakınlarının Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak tepki göstermesi ve siyasilerin de açıklamalarda bulunması sonrasında Hizmet-İş Genel Merkezi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Ankara’da görüşmek zorunda kaldı. Yaklaşık 15 günden bu yana devam eden görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldığı ve işin sadece imzalara kaldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, işçilerin hak ettiği maaş farklarının tamamını alamasa da orta yolun bulunduğu ve mağduriyetin giderileceği belirtildi.

Haber merkezi

28 Nis 2022 - 21:45 - Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu