IŞIK GÖRÜLDÜ!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla Akçatepe Tüneli Işık Görme Töreni gerçekleştirildi. Ordu’da ulaşım yatırımları adına t...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla Akçatepe Tüneli Işık Görme Töreni gerçekleştirildi. Ordu’da ulaşım yatırımları adına tarihi günlerden birini daha yaşadıklarını belirten Karaismailoğlu, kazı çalışmalarının sonuna gelinen tünel projesinin, başta Ordu olmak üzere bölgedeki diğer illeri de olumlu etkileyeceğini ifade etti.

Bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere Ordu’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun ilk adresi Ordu Çevreyolu şantiyesi oldu.

Bakan Karaismailoğlu’na burada Ordu Valisi Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu ve Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk ve protokol üyeleri eşlik etti.

Çevreyolu ile ilgili yetkililerden brifing alan Bakan Karaismailoğlu, ardından Akçatepe Tüneli Işık Görme Törenine katıldı.

“Tarihi günlerden birisi”

440 metre uzunluğundaki çift tüplü Akçatepe-1 Tüneli’nde kazı çalışmalarının tamamlandığını ve tünelde ışığın görüldüğünü dile getiren Karaismailoğlu, “Akçatepe-1 Tüneli’nin çıkışı ile Akçatepe-2 Tüneli girişi arasında 240 metre mesafe var. Bu kesimde de Üniversite Farklı Seviyeli Kavşağı yer alıyor. Ordu Çevre Yolu Projesi ile Karadeniz Sahil Yolumuzu Ordu şehir dışına alıyoruz. Bu şekilde hem transit geçişler rahatlayacak ve hem de şehir içi trafiğin yükü hafifleyecek. Ordu şehir merkezindeki günlük araç trafiği 60 bine ulaşmaktadır. Ordu Çevre Yolu ile 40 dakikalık seyahat süresi 15 dakikaya inecek. Projenin tamamlanmasıyla birlikte; bir yılda 6 bin 248 ton emisyon azaltımı olacak. Yine ayrıca, zamandan 198 milyon lira, akaryakıttan 31 milyon lira olmak üzere yıllık 229 milyon liralık tasarruf sağlayacağız. Şehrin doğusu ile batısı arasındaki ulaşım daha hızlı, rahat ve konforlu olacak. Ayrıca, Ordu Üniversitesi’nin yanı sıra Şehir Hastanemiz ve Havalimanı gibi önemli noktalara çok daha rahat ulaşacağız. 2023 yılında tamamını hizmete açacağımız Ordu Çevre Yolumuz hem Ordu hem de bölgemize hayırlı olsun. Bizler, yaptığımız her bir kilometre yolu, her bir limanı, her bir havalimanını, her bir metre fiber optik kabloyu, büyük bir azim ve gayretle yapıyoruz. Bizim için ‘halka hizmet, Hakka hizmettir.’ Günübirlik çekişmelere, Polemik ve dedikodulara, kısır tartışmalara vaktimiz yok! Biz, tüm vaktimizi, akıl ve alın terimizi size hizmet için harcıyoruz” dedi.

Akçatepe Tüneli Işık Görme Töreni’nin ardından Ordu Valiliğini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, sonrasında kısa süreli esnaf ziyaretinde bulundu.

Karaismailoğlu, Ak Parti İl Başkanlığı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ziyaretinin akabinde ise İlçe Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ile İstişare Toplantısına katılım sağladı.

Haber merkezi

27 Tem 2022 - 08:25 - Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu