GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 09:05   Güncelleme : 07-07-2021 09:05

12 AY, 24 SAAT SANAT SÖZÜ...

12 AY, 24 SAAT SANAT SÖZÜ...

 

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Bu şehir ulusal ve uluslararası boyutta şöhrete kavuşmuş sanat ve kültür insanı yetiştirmiştir. Onun için bu şehirde sanat 12 ay 24 saattir” dedi.

Normalleşme sürecinin başlamasıyla harekete geçen Altınordu Belediyesi, düzenlediği konser programıyla uzun zaman sonra vatandaşları normalleşme sürecinin şehirdeki yüz yüze ilk etkinliğinde bir araya getirdi.  Şehir merkezinde bulunan 19 Eylül stadyumunda 10 gün boyunca sürecek sanat ve kültür etkinliklerine Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden İMERA grubunun konseriyle start verildi.

Sanatçıların seslendirdiği sevilen şarkılara hep birlikte eşlik eden Altınordu’lular birlikte eğlenip birlikte stres attılar. Girişte HES kodu uygulamasının yapıldığı, kurulan hijyen noktasında dezenfektan tedbirlerinin alındığı etkinlikte aşı uygulama noktası da yer aldı.

”Sanat bizleri iyileştiriyor”

Altınordu’nun bir sanat ve kültür şehri olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Aşkın Tören şunları söyledi:  

 “Şehir mirasını ve varlığımızı koruyup geleceğe taşımak için kültür ve sanatın gücüne, etkisine ve kapsayıcılığına ihtiyacımız var. Bu şehirde sanat 24 saattir, bu şehrin yarım asır boyunca perdelerini kapatmamış bir tiyatrosu vardır. Bu şehir ulusal ve uluslararası boyutta şöhrete kavuşmuş sanat ve kültür insanı yetiştirmiştir. Onun için bu şehirde sanat 12 ay 24 saattir. Biz bugün bir kavuşma yaşıyoruz. Bizim birbirimizle kavuşmamızı da sağlayan sanat ve kültürdür. Sanat bizleri iyileştiriyor. Hakikaten toplum olarak hızlı iyileşmeye ihtiyacımız var. Bütün kurallara uyarak; maskeye, mesafeye, temizliğe dikkat ederek yaşamı normalleştirmemiz gerekiyor.

Yeni bir sayfa

Biz sanat kenti Altınordu’nun hikayesine yeni bir sayfa açıyoruz. Kentimizi sanata dair renklerle, etkinliklerle ve değişik seslerle buluşturmaya devam edeceğiz. Sonra sinemaya uzanacağız; beyaz perdede sizin seçtiklerinizi hep birlikte 10 gün boyunca temaşa, izlemeye devam edeceğiz. Hayatı, müziği, kültürü ve sanatı, tüm aydınlığı ve renkliliğiyle yaşayacağımız, ruhumuzu zenginleştirecek ve tazeleyecek bir etkinlik haftası bizi bekliyor. Bu daha bir başlangıç. İnşallah ilerleyen günlerde daha çok insanımızın katıldığı kültürel faaliyetler için çalışmalar ortaya koyacağız.”