GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 08:23   Güncelleme : 12-11-2021 08:23

116 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Ordu Üniversitesi kampüsünde düzenlenen ‘Fidan Dikim Töreni’yle birlikte Ordu ili genelinde 37 ayrı noktada 116 bin fidan toprakla buluşturuldu.

116 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve himayelerinde, her yıl 11 Kasım günü kutlanan “Milli Ağaçlandırma Günü”nde, Ordu Valisi Tuncay Sonel’in de katılımlarıyla Ordu’da da 116 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesinde fidan dikim töreni yapıldı. Burada düzenlenen törene, Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ayhan Durmuş, Gökhan İkitemur, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Gülyalı Kaymakamı Aydın Yanık, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Orman İşletme Müdürü Uğur Aktaş, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konuşmasında Tarım ve Orman teşkilatının, ülkemizin köklü teşkilatlarından birisi olduğunu hatırlatan Vali Tuncay Sonel, “Bugün ülkemizin 81 ilinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığımızın organizasyonuyla ve bütün kurumlarımızın, vatandaşlarımızın katılımıyla ülkemizin her köşesine fidanlar dikilmeye başlandı. Ülkemizin her köşesinde emekleri var. Bugün de Ordu Üniversitemizin kampüsüne fidanlar dikeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan da konuşmasında, “Yapılan etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum. Hakikaten güzel bir iş yapıyoruz. Zaten burayı ağaçlandırmayı planlıyorduk, teşekkür ediyorum, ağaçlandırma noktasında burası kalmıştı.” dedi.

Her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını aktaran Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy da konuşmasında, “Çocuklarımızın bize emaneti olan dünyanın akciğerleri olan ormanlarımızı korumak geliştirmek ve geleceğe nefes dünyaya nefes olmak için her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Ordu ilimizde de 37 ayrı noktada, 116 bin fidan toprakla buluşacak.” dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy, protokol mensupları, daire müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve Orman teşkilatı mensupları tarafından Ordu Üniversitesi Rektörlük binası etrafındaki alana 1300 fidanın dikimi yapıldı.  Ordu Hayat / Soner Özdemir