Advert

Ziraat odalarından TMO'ya ziyaret

Ziraat odalarından TMO'ya ziyaret
Ziraat odalarından TMO'ya ziyaret Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu ziraat odaları başkanları Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ordu Şube Müdürü Mehmet Güney’i ziyaret ederek, 2020 fındık alım sezonu için yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında istişarede bulundular.

 

TMO Ordu Şube Müdürü Mehmet Güney’e yapılan ziyarette TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan ve Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’nın yanı sıra diğer ilçe ziraat odası başkanları da yer aldı.

TMO’nun alım kriterlerinin de belirtildiği toplantıda; kriterler şu şekilde açıklandı: Nem oranının %6 ve aşağısı olması, Çürük oranının%3 ve aşağısı olması ve Yabancı madde(tekleme,taş,kırık fındık,toprak v.b.)oranı %0,1 ve aşağısı olması.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, TMO Ordu Şube Müdürü Güney ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, üreticilerin alım kurallarına uyması gerektiğini hatırlattı.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ise; “Ordu ziraat odaları başkanları olarak TMO Ordu şube müdürümüz sayın Mehmet Güney’i ziyaret ederek 2020 fındık alım sezonu için yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında istişarede bulunduk. TMO olarak fındık üreticilerimiz adına vermiş oldukları hizmetten dolayı fındık üreticilerimiz adına plaket sunduk. TMO tarafından 2020 fındık alım sezonu 24/08/2020 tarihinde Altınordu, Ünye ve Perşembe ilçelerimizde başlayacak olup, randevu talepleri bugün 19/08/2020 itibariyle alınmaya başlamıştır. Fındık üreticilerimizin alım noktalarında mağduriyet yaşamamaları için fındık ürünlerini TMO’nun belirlemiş olduğu kriterlere uymaları kendi menfaatlerinedir.” dedi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi