YİNE ENGİNYURT, YİNE PAKDEMİRLİ, YİNE FINDIK

YİNE ENGİNYURT, YİNE PAKDEMİRLİ, YİNE FINDIK
YİNE ENGİNYURT, YİNE PAKDEMİRLİ, YİNE FINDIK Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’den ihraç edilmesine neden olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yine fındık üzerinden yüklendi.

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde Bakan Pakdemirli’ye TMO’nun alım süresinin uzatılmasını ve fiyatların revizesini soran Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, cevap alamayınca genel kurulda tekrar söz aldı.

Bakan Pakdemirli’nin 30 dakikadan fazla konuşma yaptığını ancak Türkiye’nin en önemli ihraç ürünü fındıkla ilgili tek kelime konuşmadığını dile getiren Enginyurt, şunları söyledi:

“Tıpkı rekolteyi 665 bin ton açıklayıp üretici ve toplumu yanılttığı gibi yine fındıkla ilgili kendisine sormama rağmen, TMO 31 Aralık’ta alımı durduracak, bunu uzatacak mısınız, demiş olmama rağmen konuşmadı. İtalyan tekelci firma 31 Aralık sonrası için fındıkla ilgili oyun kuruyor, tezgah koruyor, fındık fiyatlaırı sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği fiyattan geri düştü, dememe rağmen.

Sayın bakana tekrar soruyorum, 31 Aralık’taki fındık alımını Mayıs veya Mart ayına uzatmayı ve fiyatları 24 TL olarak revize etmeyi düşünüyormusunuz?” Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"