Advert

“YILBAŞINDAN ÖNCE TEMELİ ATILACAK”

“YILBAŞINDAN ÖNCE TEMELİ ATILACAK”
“YILBAŞINDAN ÖNCE TEMELİ ATILACAK” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Şehir Hastanesi projesinin bitmek üzere olduğunu belirterek, “Ekim ayı içerisinde ihalesi yapılacak. Bir aksilik olmazsa Kasım ayında da inşaatına başlanmış olacak.” dedi.

Gündoğdu, Şehir Hastanesi’yle ilgili müjdeyi verdi:

 

900 yatak kapasitesi ve 216 bin metrekare kapalı alana sahip olacak hastanenin Yap-İşlet-Devret modeli yerine 878 milyon 620 bin 240 TL’lik yatırımın genel bütçe imkânları ile devlet tarafından yapılacağını hatırlatan Gündoğdu, hastanenin hızlı bir şekilde bitirilerek Orduluların hizmetine açılmasını hedeflediklerini söyledi.

“İhale Ekim ayında”

Proje aşamasından sonra ihale, ardından da hemen inşaata başlanacağını aktaran Gündoğdu; “Ordu Şehir Hastanesi projesinde son aşamaya gelindi, bitmek üzere. Ekim ayı içerisinde yapım ihalesi yapılacak. Bir aksilik olmazsa Kasım ayında da inşaatına başlanmış olacak. En kötü ihtimalle yılbaşına kadar şehir hastanesinin temeli atılmış olacak." dedi.

“Kısa sürede bitirilecek”

Ordu’ya yeni bir hastanenin ihtiyaç olduğunu bildiklerini belirten Milletvekili Gündoğdu, sözlerine şöyle devam etti; “

Önemli olan şehir hastanesinin yeri değil. Önemli olan hastanenin bir an önce yapılmasıdır. Ben hep bu fikri savundum. Uzun süredir arkadaşlarımızla birlikte arkasında koşturduk. Çok şükür 900 yataklı hastanemizin temeli bu yıl atılacak. Bu hastane çok kısa bir sürede de bitirilecek. İstanbul'da 2 ay içinde hastane bitirdik. Ordu'ya yapılacak hastane de hızlı bir şekilde yapılıp bitirilecek ve Orduluların hizmetine sunulacak.”

"Ordu’ya yakışır bir hastane olacak”

Modern ve donanımlı bir hastanenin Ordu’ya kazandırılacağının altını çizen Gündoğdu; “Ordu Şehir Hastanesi, bölge hastanesi niteliğinde olacak. Giresun ve Ordu'nun ilçelerine de hitap edecek. Son dönemde olmuyor ama Ordu'dan geçmiş yıllarda yoğun bakım için az da olsa hastalarımız il dışına gitmişti. Şehir hastanesi ile birlikte artık sağlıkta sorun olmayacak. Çok modern, donanımlı, Türkiye ve Ordululara yakışan çok güzel bir hastaneyi Orduluların hizmetine sunacağız." diye konuştu.

Gündoğdu, son olarak Ordu Şehir Hastanesi'nin Ordu'ya yapılmasına imkan tanıyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya teşekkür etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi