YEŞİL AYAKLI TAVUKÇUK KORUMA ALTINDA

YEŞİL AYAKLI TAVUKÇUK KORUMA ALTINDA
YEŞİL AYAKLI TAVUKÇUK KORUMA ALTINDA Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’nun Ünye İlçesi Atatürk Mahallesi’nde duyarlı vatandaşlar tarafından bulunan Yaralı Su Tavuğu (Gallinula chloropus–yeşil ayaklı tavukçuk) Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce T Koruma Altına Alındı.

Ünye İlçesi Atatürk Mahallesinde duyarlı vatandaşlar uçamayacak halde buldukları kuşu Ünye de Hizmet Veren Özel Dost Veteriner Kliniğine götürdü. Burada Veteriner Hekim Kenan Çakıcıoğlu Tarafından İlk müdahalesi yapılan su tavuğunun bitkin düştüğü anlaşıldı. Bölgemizde nadir görünen Turnagiller ailesinden olan su tavuğunun (Gallinula chloropus – yeşil ayaklı tavukçuk ) dişisinin olduğunu tespit edilen kuşa vitamin takviyesi yapıldı. Su tavuğu daha sonra bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince veteriner hekim kontrolüne alındı.

Sazlıkların bol olduğu yerlerde, tatlı su olan göletlerde ve su çukurları kenarlarında yaşayan Ot, saz uçları, su bitkileri, böcek, solucan, tohum ve meyveler ile beslenen Su Tavuğu (yeşil ayaklı tavukçuk) tedavi-bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!