Advert

"YEREL TV'LERE SAHİP ÇIKALIM"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, hem pandemi döneminde olunması hem de doların yükselmesiyle yerel televizyonların artık Türksat kiralarını ödeyemeyecek duruma geldiğini söyledi.

Mecliste bir açıklamada bulunan Enginyurt, yerel televizyonların Türksat kira sorunlarına acilen çözüm bulunması gerektiğini savundu.

"Kiraları bile ödeyemiyorlar"

Yerel televizyonların zor bir dönemden geçtiğini aktaran Enginyurt; "Bütün illerde ve ilçelerde yerel TV kanalları var. Halkımızın bilgilendirilmesi anlamında büyük hizmetler ifa ediyorlar. Özellikle pandemi süreciyle beraber ekonomik sıkıntılar reklam almalarına, iş yapmalarına mani oluyor. Fakat bu yerel TV'lerin Türksat'a dolar olarak ödedikleri ücret artarak devam ediyor. Bu Türksat'ı zenginleştirmekten başka bir şeye yaramıyor. Yerel TV'ler, artık Türksat kirasını bile ödeyemiyorlar, iflas etme noktasındalar. Bütün milletvekilleri, bu konuda ciddi bir duruş sergilemedi. Çünkü biz yerelde siyaset yapan insanlar olarak en fazla yerel TV'lere çıkarak konuşuyoruz. Yerel TV'ler bizim hizmetlerimizi anlattığımız yerlerdir." dedi.

"Ücretler düşürülmeli"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'a seslenen Enginyurt, sözlerini şöyle tamamladı; "Türksat kiraları dolar olarak ödenmektedir. Doların 7.80 seviyelerine gelmesiyle  artık TV kanallarının kira ödemeleri imkansız hale gelmiştir. Bu ücretlerin düşürülmesini talep ediyorum. Yerel TV'lerin nefes almasını ve hayatiyetini devam ettirmesini istiyorum. Yerel televizyonlara sahip çıkalım."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti