Advert

“YEREL İŞLETMELERE SAHİP ÇIKILMALI”

“YEREL İŞLETMELERE SAHİP ÇIKILMALI”
“YEREL İŞLETMELERE SAHİP ÇIKILMALI” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Kalafatlar Tanzim Satış Mağazaları sahibi Hüseyin Avni Kalafat, “Sorgu Odalarında Mobbing” başlıklı haberimiz ile ilgili yaptığı açıklamada, yerel işletmelere sahip çıkılmasını ve yıpratılmamasını istedi.

Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesinin Ordu’daki sendikal çalışmalar ile ilgili düzenlediği basın toplantısında gündeme getirdiği iddialara cevap veren ’Kalafatlar Tanzim Satış Mağazaları Ltd. Şti. Sahibi Hüseyin Avni Kalafat, iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Açıklamasında perakende(marketçilik) sektöründe yaşanan çok yoğun rekabete vurgu yapan Kalafat, sermayesi yurtdışı ortaklı, sürekli türeyen ve her sokağa yerleşen yerli ve milli olmayan organizmaların, mahallemizde evimizin anahtarını ve çocuğumuzu emanet ettiğimiz bakkal, büfe bırakmadan yayıldığına dikkati çekti ve şunları söyledi:

“Binlerce şubesi olan organizmalara bakın”

“Tekzip ettiğimiz yazınız, Ordu’muzun özvarlığı ve değeri olan şirketimizi; rakibimiz olan uluslararası şirketlerin yıpratma adına yapılmış bir yayını gibi olmuştur. Şirketimiz çalışanları, müşterileri ve kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. Bu haberi, yazıyı yayınlamanıza sebep olan kuruluş, ülke çapında yayılmış olan binlerce şubesi olduğunu söyleyen organizmalara bakmalıdırlar.

              Kalafatlar Tanzim Satış Mağazaları Ltd. Şti ve sahiplerini Ordu halkı yakından tanımaktadır. Ordu’nun öz evladı olan Kalafatlar ailesi babadan çocuklarına, kadınından erkeğine, dişiyle tırnağıyla çalışan; şehrine ve insanlarına fayda sağlayan bir kuruluştur. Çalışma hayatında hak hukuk bilen, devletine karşı ödevlerini zamanında yerine getirdiği herkes tarafından bilinmektedir.

Ordu ili olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ili içindeki gayrı safi hasıladan aldığımız pay çok gerilerde olduğu herkesin malumu. Hal böyle iken yerel işletmelere sahip çıkılması ve yıpratılmaması gerekir.

2 bin kişinin geçim kaynağıyız

Şehrimize yaptığımız hizmetler ve yatırımlar göz önündedir. İstihdama yaptığımız katkı yaklaşık 350 kişi ile ön sıralarda olduğu bilinmektedir. Bu 350 çalışan ortalama 5 kişilik bir aileyi ilgilendirse 1750-2000 kişinin geçimine direk katkı sağlamaktayız. Tedariklerimizi ilimizdeki toptancı ve distribütörlerden yaptığımız için onların ticari faaliyetleri ve çalışmaları da bizim faaliyetimizin devamlılığına bağlı olduğunu belirtmek isteriz. Bunlar alt alta toplandığında yaklaşık 10.000 kişiyi ilgilendiren bir çalışma yaşamına katkımız olduğu gerçeği herkes tarafından göz önünde bulundurulmalıdır. Ordu’dan kazındığımızı Ordu’ya yatırıyoruz.

Mutlu müşterileri ancak mutlu çalışanların sağladığını biliyoruz. Şirketimiz çalışanlarına; kişisel gelişim, motivasyon, müşteri karşılama ve uğurlama, iş sağlığı ve güvenliği, iletişim becerileri eğitimi aldırmaktadır.  Bu eğitimler milli eğitim müdürlüğü, halk eğitim müdürlüğü ve   eğitim alanında danışmanlık yapan profesyonel eğitimcilerden alınmaktadır.

Şirketimizdeki istihdam yapısı kadın ve genç ağırlıklıdır. Okullardan yeni mezun çalışanlarımızı bütün yönleriyle destekleyerek çalışma ve sosyal yaşama mutlu şekilde katılmalarını sağlamaktayız.

Emek ve alın teri harcayarak, dişimizle tırnağımızla çalışarak şirketimizi bu günlere taşıyabildiğimiz için, çalışanlarımızın emek ve alın terinin de değerini biliyoruz. Şirketimiz Yasaları ve etik değerleri göz önünde tutarak, çalışanlara karşı ödevlerini harfiyen yerine getirmektedir.

                  Habere konu olan açıklamayı yapanlar hakkında yalan haber ve karalamalar nedeniyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunup, görevli yargı mercilerine tazminat davaları açmak zaruriyeti oluşmuştur.” Haber merkezi

 

          

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR