Advert

Yeni yasakların detayları açıklandı

Yeni yasakların detayları açıklandı
Yeni yasakların detayları açıklandı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ordu'da da koronavirüs vakalarının artması sebebiyle İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi Ordu Valisi Tuncay Sonel Başkanlığı’nda toplanarak bir dizi kararlar aldı.

Altınordu ilçesinde kalabalık alanlar olan Süleyman Felek, Sırrı Paşa, İsmet Paşa Caddeleri ve Sahil Bandı yürüyüş yolunda (Taşbaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı Anemon Otelinden başlayıp sahil bandını takiben Durugöl Mahallesi Soya Caddesi Soya Fabrikasına kadar olan sahil bandında) Covid-19 salgınını önlemek, bulaşmayı azaltmak, kullanılan maskelerin düzgün biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla, pandemi dönemi boyunca açık alanlarda sigara içmenin yasaklanmasına, diğer ilçelerimizin de İlçe Hıfzıssıhha Kurullarınca vatandaşların yoğun olarak bulunduğu sokak, cadde ve alanlar için kararlar almalarına karar verildi.

Alınan kararlardan biri de 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili oldu. Bu kişiler, gün içerisinde sadece sabah 10:00 ile akşam 22:00'a kadar dışarıda olabilecek.

Önemli karar

Öte yandan koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında; toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşların, belirlenecek olan KYK yurtlarına alınarak karantina sürelerinin tamamlanmasına, yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşan masrafların kendilerinden tahsil edilmesine karar verildi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI