Advert

YATIRIMCILARDAN GÜLYALI'YA İLGİ

YATIRIMCILARDAN GÜLYALI'YA İLGİ
YATIRIMCILARDAN GÜLYALI'YA İLGİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Konut sektöründe gerçekleşen düşük faizli ev satışlarının ardından inşaat sektöründe canlanma meydana geldiğini belirterek, "Yatırımcılar Turnasuyu Mahallemizde yer arayışı içerisine girmiş durumdalar. Ordu şehir merkezine en yakın mahallemiz olan Turnasuyu’nda attığımız adımlar meyvesini veriyor." dedi.

 

Turnasuyu Ziya Gökalp Caddesi’nde yol açma çalışmalarını başlattıklarını aktaran Tepe, "Çalışma yürütülen noktalarda yeni yapılar yükseliyor. Yatırımcıların ilgisi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Öngördüğümüz şekilde çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.

Yakıttan tasarruf

Gelişim için ulaşımın çok önemli olduğuna değinen Başkan Tepe, sözlerine şöyle devam etti; "Gülyalı Belediyesi olarak 18 aylık süreçte 13 mahallemizde 10 km’lik beton yolu vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ulaşım altyapısı her geçen gün daha çok güçlenen bir Gülyalı var. Bunun yanı sıra yeni açtığımız bağlantı yollarıyla hemşehrilerimizi hem zamandan hem de yakıttan tasarruf ettirecek çalışmalar ortaya koyuyoruz. Turnasuyu Mahallemizin Garkın semtinde 4 km’lik yolu 500 metreye, Tepealtı Mahallemizde 6 km’lik yolu 1,5 km’ye düşürecek adımları attık. Gülistan Mahallemizde de benzer bir çalışmayı ortaya koymak için imar uygulaması çalışmalarının tamamlanmasını bekliyoruz."

Tepe, yasal olarak sorunu bulunmayan hanelerin de yol ihtiyacını karşıladıklarını belirterek, Hoşköy, Tepealtı ve Mustafalı mahallelerinde hanelerine yol gitmeyen vatandaşların yol ihtiyaçlarını karşılayarak yüzlerini güldürdüklerini dile getirdi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!