Advert

Yatacak yer tükeniyor!

Yatacak yer tükeniyor!
Yatacak yer tükeniyor! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, yoğun bakım yatağı doluluk oranında Ordu’nun büyükşehirler arasında ikinci sırada olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı illerdeki yoğun bakım doluluk oranları ile ilgili açıklamalarının, içinde bulunduğumuz durumun vahametini gözler önüne serdiğini belirten Seyit Torun, “Ordu’muzda bulunan yoğun bakım yataklarımızın %75.98’i şu an itibari ile doludur‘’ dedi.

53 hasta yoğun bakımda

Ordu’da toplam 70 yoğun bakım yatağı bulunduğunu ve şu an için 53 hastanın yoğun bakımda tedavi edildiğini belirten Seyit Torun, şunları söyledi:

“Bu oran ülkemizde yoğun bakım doluluk ortalamasının hayli üzerindedir. Ayrıca yoğun bakımda tedavi gören hastalarımızın %44,12’si entübe olmuş durumda. Diğer illerdeki yoğun bakım doluluk oranlarına baktığımızda ülkemizde maalesef 4. yoğun bakım yatak doluluk oranına sahibiz. Hatta Ankara, İstanbul ve İzmir’in bu anlamda önüne geçmiş durumdayız. Büyükşehirler arasında yoğun bakım doluluk oranında Sakarya’dan sonra 2.sırada olmamız tehlike çanlarının Ordumuz açısından çaldığının en net kanıtı.”

“Çağ atlamadık, sınıfta kaldık!”

Ordu’da sağlıktaki en büyük sorunun hastane yetersizliği olduğuna da dikkati çeken Torun, “Yoğun bakım yatak doluluk oranlarımız bize gösterdi ki Ordulu hemşehrilerimizin sağlık sorunlarının çözülmesi ve hastane probleminin halledilmesi için daha modern, gelişmiş teknolojilerle donatılmış, hekim sayısının ve yatak sayısının yeterli olduğu bir hastanenin yapılması gerekliliği kaçınılmazdır. Tıp Fakültemiz var ama maalesef Tıp Fakültesi Hastanemiz yok. Sağlıkta çağ atladık diyen iktidar sağlıkta resmen sınıfta kalmıştır” diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV