Advert

"YAŞANAN VAHŞETTİR"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Ünye halkının toprağına sahip çıktığını, jandarma polisin uyguladığı şiddeti kabul etmediklerini belirterek, “karşılaştıkları tamamen vahşet anlamında bir durumdur.” dedi.

Ordu’nun her tarafının maden işletmesi haline getirilmek istendiğini vurgulayan Poyraz, “Ünye’de yaşanan bir vahşettir. Toprağına sahip çıkan insanlar kendi arazileri üzerinde biber gazına, şiddete maruz kaldı. Gözaltına alındılar. Bunlardan Ordu Valisinin haberi mutlak var. Validen habersiz böyle bir durum yaratılmazdı. Bu nedenle Ordu Valisi Tuncay Sonel’e çağrımız, halkın sesine kulak vermesidir.” dedi.

"Tarım alanları korunmalı"

Toprağına sahip çıkan halkın kazanacağını belirten Poyraz, sözlerini şöyle tamamladı; “Fatsa’da görülen tehlike herkesi duyarlılaşırdı. Halk yarın karşılaşacağı durumu biliyor ve direnerek önlem almaya çalışıyor. En doğal haklarını kullanıyorlar. Karşılaştıkları ise tamamen vahşet anlamında bir durumdur. Emek Partisi olarak halkın direnişine karşı uygulanan şiddeti kınıyoruz. Ünye halkının haklı direnişini destekliyoruz. “Yerin üstü ALTINdan değerlidir” diyen sese kulak verilmeli. Tarım alanları korunmalı. Maden alanları iptal edilmeli.”

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ