Advert

YASAKLARI KALDIRIN!

YASAKLARI KALDIRIN!
YASAKLARI KALDIRIN! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’daki düğün sektörü işletmecileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vali Tuncay Sonel ve milletvekillerine seslenerek, düğünlerle ilgili yapılan kısıtlamaların kaldırılmasını istediler.

 Düğün sektörü işletmecileri isyan etti:

 

Ceren Özdemir Meydanı’nda bir araya gelen düğün sektörü işletmecileri ve gelin adayları, alınan karardan geri dönülmesi için hükümete seslendi.

Düğün sektörü işletmecileri adına konuşan Ersin Akyol, “Düğün salonları tekrar kepenk kapatmak zorunda kalmış düğün salonu sahipleri tekrar işsiz kalmıştır. Bu yasağın tek mağduru biz değiliz gelinlerde mağdur. Bize sahip çıkılsın." dedi.

“Esnaf borcunu nasıl ödeyecek?”

‘Şehrimizde hizmet veren düğün salonları ve düğün sektörüne hizmet veren firmalar 4 Eylül Cuma günü itibariyle işsiz kalmıştır’ diyen Akyol, sözlerine şöyle devam etti; “Nitekim hem görsel medyadan hem de sosyal medyadan takip ettiğimiz üzere otel eğlence alanlarının, beachlerin (biçlerin), sahillerin, dolmuşların etkinliklere kurallara uymadan devam ettiğini görmekteyiz. Bu yasağın kaldırılmasını, düğün alanlarının denetleme yapılmasını istiyoruz. Eğer bu yasağı kaldırmazsınız kiramızı, kredilerimizi, personel maaşlarımızı, personel sigortalarımızı ve araç giderlerimizi kim ödeyecektir? Esnaf destek kredisi alan esnaf bu borcunu nasıl kapatacaktır?”

“Düğün salonları hizmete devam etmeli”

‘4 Eylül tarihi itibariyle alınan kararla müşterilerle, organizasyon firmaları, düğün salonu işletmeleri ve bütün sektör paydaşlarımız kaparo konusunda karşı karşıya bırakılmıştır’ diyen Ersin Akyol; “Gelen yasaktan itibaren devletimiz kaparo konusunda açıklama yapmayarak müşteriler ile düğün salonu işletmecilerini karşı karşıya bırakmıştır. Pastaneden pasta yemek risk teşkil etmiyordur ancak düğün salonlarında pasta yerseniz kesinlikle kovid-19 virüsüne bulaşıyorsunuz. Ülkenizin gençliği hayal kırıklığı yaşamaktadır. Lütfen bu yasağı kaldırın ya da yasağın kalkacağı günü bizlere iletin. İşsiz kalan, evine nasıl ekmek götüreceğini bilmeyen ve hayalleri yıkılan bu gençlik sizlerden güzel haber bekliyor. Herkes biliyor ki 1 Temmuz tarihinden itibaren kepenk açan düğün salonlarımızda Kovid-19 tedbirleri en üst seviyede alınmış ve her hangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Yine bu önlemler çerçevesinde ve Devletimizin gözetiminde düğün salonlarının hizmete devam etmesini istiyoruz.” dedi.

“Davetiyeler bile bastırıldı”

Yasaklardan etkilenerek düğünü iptal olan Hazal Şeyma Kaya ise; “Düğün sektörüne emek veren herkes şuan zedelenmiş durumda. Ani bir kararla düğünleri iptal etmek hiç doğru değil. Çevremde çok gelin adayı ve aileleri davetiyeleri bile bastırdılar. Şuan hepsi boşa gitti. Herkes gereken önlemleri alıyor. Bir genç kız olarak söylüyorum; Kına gibi bir durum iptal edilemez. Bu bütün sektörü bitirmektir.” diye konuştu.

Ordu Hayat-Yılmaz Ülgü-Seran Eren Şensoy

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi