Advert

YANLIŞLAR ZİNCİRİ!

YANLIŞLAR ZİNCİRİ!
YANLIŞLAR ZİNCİRİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Ordu’da çevreyi kirleten, keyfi çalışma yapanlara karşı yaptırım uygulanmadığını iddia ederek, “Çevreye verilen zararlar seyrediliyor” dedi.

Suçların görmezlikten gelindiğini aktaran Poyraz, "Ordu’nun sahiliyle, yaylasıyla övünülüyor. Ancak her gün bu güzelliklere, doğal yaşama hançer saplanıyor. Yerel ve genel yönetimler günlük politikalarla uğraşırken doğa ve yaşam alanları yok ediliyor.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Yason Burnu'nda ve Ünye Çamlık'ta yapmak istediği projeleri hatırlatan Poyraz, çalışmaların iptal olmasına ve paraların boşa harcanmasına karşın hesap sorulmadığını söyledi.

"Ses çıkaran yok"

'Fatsa’da siyanürle altın ayrıştırması yapan şirket, toprakları ÇED raporuna aykırı olarak yola, ormana döküyor. Ses çıkaran yok' diyen Poyraz, sözlerine şöyle devam etti; "Maden; suları, toprağı kirletiyor; halk isyan ediyor yetkililerde ses yok. Fatsa’daki maden sahası büyütülüyor, yeni maden sahaları ihale ediliyor. Yetkililer turizm ve tarım alanında gelişmeden söz ediyor. Maden alanlarının büyümesi ile turizm ve tarım yan yana olmayacağını kendileri de biliyor. Ama bu tür açıklamalarla halkı oyalamaya çalışılıyorlar."

Melet ve Civil Deresi'nde olduğu gibi diğer ilçelerdeki derelerin de kirletildiğini aktaran Poyraz, bu duruma dur denilmesi gerektiğini savundu.

 

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV