Advert

YALAN RÜZGARI!

YALAN RÜZGARI!
YALAN RÜZGARI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında pandemi süreci ve Sağlık Bakanı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunarak, "Pandemide 7 aydır süren Yalan Rüzgârı 30 Eylül itibarıyla sona erdi." dedi.

Sağlık Bakanlığı'nı koca bir yalan fabrikasına dönüştürdüklerini öne süren Adıgüzel, "7 ay boyunca Sağlık Bakanı her akşam Erdoğan adına yalan üretti. Kişilerin yalan söylemesi kendi tercihleridir ve ahlaki bir sorundur. Ancak devlet adına yalan söylenmesi devletin ciddiyeti ile bağdaşmadığı gibi utanç vericidir." dedi.

Verilerle ilgili baskıya ve karartmaya rağmen algı oyununu çökerttiklerini aktaran Adıgüzel, bunun sonucunda hükümetin tüm toplumu aldattığının ortaya çıktığını dile getirdi.

"Biz vatandaşları kurtarmaya çalışıyoruz"

Adıgüzel, 'İşin enteresan tarafı bazı bilim kurulu üyeleri de vaka-hasta ayrımı yapıldığının kendi toplantılarında gündeme gelmediğini ve kendilerine bu yönde bir bilgi verilmediğini ifade etmişlerdir. Yani bu hükümet sadece toplumu değil bilim kurulunu da aldatmıştır' diyerek, şunları kaydetti; "

Dünya Sağlık Örgütü test sonucu pozitif ya da negatif klinik tanı gereği covid-19 olan herkesin bildirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Dünyanın pek çok ülkesi de bu sisteme uygun bildirimde bulunmuştur. Çin, İtalya, Hindistan ve Belçika’da olası vakalar dahi vaka  sayılarına eklenmektedir. Sadece Rusya'da Türkiye’ye benzer bir tablo vardır. Bu yalanları biz ortaya dökünce Sağlık Bakanı bir açıklama yaptı, hatta bizleri vefatlar üzerinden skor yapmakla itham etti. Oysa biz vefatlar üzerinden skor yapmaya çalışmıyoruz. Biz Sağlık Bakanı'nın evlerinde ölüme terk ettiği vatandaşlarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Sağlık Bakanı skor peşinde koşanları arıyorsa tüm pandemi sürecinde tıbbın yani tababetin gereğini değil ticaretin gereğini kovalayanlara baksın. Maske ve  test kiti işinde pandemiyi fırsat bilip dolarla ve TL ile skor elde edenlerin peşine düşsün. Bunlara kim müsaade ediyor diye baktığında da dönüp aynaya kendisine baksın."

"Aşı hayali satıyorlar"

İktidarın bilimle alakası olmadığına da değine Adıgüzel, "Tablo buyken Sağlık Bakanı çıkmış pre-klinik fazları yani hayvan deneylerini sanki  aşıda son aşamaya gelinmişçesine pazarlıyor. Sağlık Bakanı aylardır sürdürdüğü yalan rüzgarının başrolü oyunculuğundan bir komedi filminin figüranı konumuna düşmüştür. Pandeminin başlarında millet maske diye yırtınırken,  tanesi bir dolardan yandaşlara yurtdışına maske  sattırdılar. Türk insanına ise koruyucu özelliği olmayan peçete kağıdından üretilmiş maskeleri kullandırdılar. Firmanın ürettiği test kitlerini de sağlık bakanlığında varlığını bildiğimiz Menzil cemaatine yakın olan ve inanç turizmi üzerine faaliyetleri olan hiçbir medikal tecrübesi olmayan kişilerin kurduğu Yeni Berke Medikal isimli firma üzerinden satın aldılar. Çok ucuza üreticiden alınan testler fahiş fiyata bu firma üzerinden Sağlık Bakanlığı'na satılıyor. maskeyi sattılar testleri sattılar Şimdi de aşı hayali satmak istiyorlar. Bütün dünya bilim ile yol almaya çalışırken bunlar filmle yollarını bulmaya çalışıyor."

Haber merkezi  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GERÇEK REKORTMENLER!
GERÇEK REKORTMENLER!
GÜNDE 5 GRAM İYOT
GÜNDE 5 GRAM İYOT