Advert

“YAĞMALAMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ”

“YAĞMALAMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ”
“YAĞMALAMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, oylanmak üzere Meclis’e gönderilen “Elektrik Enerjisi Kanunu ve Bazı Diğer Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin içeriğinin yerli-yabancı tekellere hizmet edeceğini söyledi.

Yasa tasarısının geri çekilmesini isteyen Yusuf Kaya, “ Şirketlere maden sahasını, ruhsat sınırları dışına genişletme hakkı tanınıyor. İkincisi ise; enerji üretme adına başta lastik olmak üzere petrokimya ürünleri ve çöplerin ithalatı yoluyla ülke dünyanın çöplüğü haline getiriliyor.  Yapılacak düzenleme ile maden sahasının ruhsat sınırlarının dışına genişlemesinin ve “geçici tesis” adı altında maden şirketlerinin ormanlık alanlardaki her türlü yapılaşmasının önü açılıyor. Böylece başta ormanlar olmak üzere tarım alanları, mera ve yaylaların maden şirketleri tarafından yağmalanmasına yol açan AKP Hükümeti, bu tasarıyla suça yasal kılıf getiriyor.” dedi.

“Kaya, “Türkiye dünyanın çöplüğü olamaz. Tarım ve yaşam alanlarımızın yağmalanmasına göz yummayacağız. Yaşanabilir bir çevre ve doğa için mücadelemizi sürdüreceğiz. Halkın zararına, şirketleri memnun eden bu yasa taslağı tümden geri çekilmelidir.” Diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ