Advert

VİRÜS MÜCADELESİ 19 İLÇEYE YAYILIYOR!

VİRÜS MÜCADELESİ 19 İLÇEYE YAYILIYOR!
VİRÜS MÜCADELESİ 19 İLÇEYE YAYILIYOR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi koronavirüs çalışmalarını 19 ilçede, halkın yoğun olarak kullandığı tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, okullarda, otobüs duraklarında, dükkanlarda ve kamunun kullanımına açık olan bütün alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yaparak sürdürecek.

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kent merkezinde halka açık tüm alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu yöndeki çalışmalarına diğer ilçeleri de ekledi.

"Dezenfekte çalışmalarımız sürüyor"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, yeni tip koronavirüs ile mücadelenin ilk gününden itibaren yoğun olarak devam ettiğini belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Covid-19’a karşı etkin mücadelemize hız kaybetmeden devam ediyoruz. Virüsün başladığı ilk günden itibaren halkın yoğun olarak kullandığı tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, okullarda, otobüs duraklarında, dükkanlarda ve kamunun kullanımına açık olan bütün alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu mücadelemizi 19 ilçemize yayma kararı aldık. 2 ayrı ekibimiz belirli periyotlarla 19 ilçemizde dezenfekte ve temizlik çalışmaları gerçekleştirecek. 1 Mart 2020 tarihinden bu yana Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi olarak 14 bin 423 adet toplu taşıma aracında dezenfekte çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmayı 19 ilçemizde gerçekleştirdiğimizde bu rakam daha da yukarıya çıkacaktır” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ordu’da şehir içi toplu ulaşım hizmeti veren otobüs, taksi ve ilçeler arası taşımacılık yapan toplu taşıma araçlarını düzenli olarak temizleyerek bakteri ve virüslere karşı dezenfekte ediyor. Ulaşım araçları iç, dış temizlik çalışmalarının yanında soğuk ULV (İnce Püskürtme) makinesiyle de detaylı dezenfeksiyon işlemlerine tabi tutuluyor.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI