Advert

Vektörel savaş sürüyor

Vektörel savaş sürüyor
Vektörel savaş sürüyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, selden zarar gören ev ve iş yerlerinin bulunduğu mahallelerde vektörle mücadele çalışmaları yürütüyor.

Geçtiğimiz günlerde Ordu’da yaşanan etkili yağış sonrası meydana gelebilecek vektörel kaynaklı problemlerin ortadan kaldırılması için Ordu Büyükşehir Belediyesi gerekli tüm tedbirleri alıyor.

"611 kaynaktan ürüyor"

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, hem mevcut üreme kaynaklarının hem de yeni oluşan üreme kaynaklarının kontrol altına alınması için çalışmalar yürütüldüğüne değinerek, “22 Ağustos günü meydana gelen aşırı yağış sonrasında Altınordu ilçemizde pek çok ev ve iş yerinde su baskınları meydana geldi. Yağışın başladığı saatten itibaren tüm birimlerimizle vatandaşlarımızın yanında olduk. Ancak sel sonrası tedbirler suyun tahliye edilmesiyle de bitmiyor. Selden daha çok zarar gören Yeni Mahalle, Şahincili Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Düz Mahalle ve Şarkiye Mahallelerinde toplam 611 adet sivrisinek üreme kaynağı bulunuyor. Bunlardan 324 adedi bina altı kapalı alan üreme kaynaklarıdır. Şu an bu sayının güncellenmesi ve hem mevcut üreme kaynaklarının hem de yeni oluşan üreme kaynaklarının kontrol altına alınması için çalışmalar yürütülüyor.” dedi.

Sel baskını sonrasında suyun tahliye edilmesinin ardından 70 adet ev ve iş yerinde, bulaşıcı hastalık oluşma riskine karşı dezenfeksiyon uygulaması yapıldığı belirtildi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi