Advert

VATANDAŞIN GÖZÜ HAMSİYİ GÖRÜYOR!

VATANDAŞIN GÖZÜ HAMSİYİ GÖRÜYOR!
VATANDAŞIN GÖZÜ HAMSİYİ GÖRÜYOR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da sofraların vazgeçilmez lezzeti olan ancak yüksek fiyatı nedeniyle bir türlü sofralarda yerini alamayan hamsinin fiyatının 10 liraya düşmesiyle vatandaşlar diğer balıklara bakmaz oldu.

 

Ordu’da balıkçı esnaflığı yapan Bilal Akçin, yerli hamsinin bol çıktığını belirterek, fiyatın da düşmesiyle vatandaşların hamsiye akın ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde kilosu 40 TL’ye kadar çıkan hamsinin kilosu Oba Balıkçılık’ta 10 TL’ye kadar geriledi. Vatandaşlar yerli hamsiye hücum etti.

“Yerli hamsi 10 lira”

Balıkçı esnafı Bilal Akçin, hamsinin yüzleri güldürdüğünü belirterek; “Ordu’da yerli hamsi bol çıkıyor. Vatandaşlarımız ucuz balık yiyor. Şuan hamsinin kilosu 10 lira. İlgi çok yüksek. Halk hamsiye doyuyor. Şuan diğer balıklar pek ilgi görmüyor. Hamsi ve mezgit dışında balık soran olmuyor. Hamsi çok bol çıkıyor. Şuan tezgahlarımızda yerli hamsi var. Mezgit de vatandaşımıza yetecek kadar oluyor. Güzel bir balık sezonu geçiyor. Sofralara da uygun fiyata hamsi giriyor.” dedi.

Vatandaşların istavrit ve barbunun fiyatlarının pahalı olmasından ötürü hamsi ve mezgite yöneldiğini aktaran Akçin, hamsinin kilosunun 10 liradan, mezgitin ise 15 liradan satıldığını söyledi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ