VALİ SONEL'DEN ÖNEMLİ ZİYARETLER

VALİ SONEL'DEN ÖNEMLİ ZİYARETLER
VALİ SONEL'DEN ÖNEMLİ ZİYARETLER Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yapımı devam eden, yapımı planlanan yatırımlar ve projelerle ilgili Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'yı ziyaret ederek, istişarelerde bulundu.

Yatırım projelerinin bazılarını yerinde inceleyen Vali Tuncay Sonel, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'dan projelerin son durumları hakkında bilgiler aldı.

"Güzel müjdeler aldık"

Vali Tuncay Sonel, 'Ordu’da göreve başladığım günden itibaren hep dile getiriyorum, Ordu’muz birbirinden güzel ilçelere sahip' diyerek, şunları söyledi;

"Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Milletvekillerimizle, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızla, Ordu’nun değerleriyle birlikte yapılanın üzerine eklemeye devam edeceğiz. 2020 yılının son haftasında, yıllardır gündemde olan Ordu Şehir Hastanemizin ihalesinin yapılması memnuniyet vericiydi. Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız bu konuda büyük destek verdiler. Allah razı olsun kendilerinden. Yine geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın şehrimizi ziyareti esnasında, 2021 yılı için, 2022 yılı için birçok güzel müjdeler aldık.  Ordulular adına Bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Yine bu hafta içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız gelecek. İlerleyen dönemlerde de diğer bakanlarımızı Ordu’da göreceğiz."

"Okul yapımına ağırlık verdik"

Devlet-Millet işbirliği içinde okul yapımlarına ağırlık verildiğini dile getiren Vali Sonel, “Ordu’muzun değerlerinden hayırsever Altaş ailesi ile bir Anaokulumuzun yapım protokolünü imzaladık. İlerleyen haftalarda 4 hayırseverimiz ile daha okul yapım protokolü imzalayacağız. Toplamda, devlet- vatandaş işbirliği ile Ocak ayı sonuna kadar 40 okula ulaşacağız inşallah. Bunu da sizlerle paylaşacağız. Yine 19 ilçemizde yetim ve öksüzlere yönelik çalışmalarımız var. Hemen hemen hepsine ulaşıldı. Onlarla ilgili daha sonra bilgiler vereceğiz. Yani biz hem fiziki binaların yapılmasında, hem en uzak mahalledeki yetim, öksüze ve engeli olan vatandaşımıza ulaşana kadar devletimizin şefkatini, sıcaklığını onlara göstermeye çalışacağız. Bu bir ekip işi. Ordu Ailesi olarak bu işleri yapacağız. Ordu Ailesi’nin içerisinde, çok güzel değerler var. Önemli olan bu işleri yerinde görerek, istişare ederek, güzel bir şekilde Bakanlıklardan istemek ve takip etmektir. Bunları hep beraber yapacağız inşallah” dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"