Advert

VALİ SONEL, SANAYİCİLERLE BULUŞUYOR…

VALİ SONEL, SANAYİCİLERLE BULUŞUYOR…
VALİ SONEL, SANAYİCİLERLE BULUŞUYOR… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını ve işletmelerini yakından tanımak ve faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Tuncay Sonel, iş dünyasına yaptığı ziyaretler kapsamında Çamsan Ordu Ağaç Sanayi, Altaş Yağ Sanayi, Sanset Sağra Fabrikası ile Gürsoy Fındık entegre tesislerine ziyarette bulundu.

İlk ziyaretini Çamsan Ordu Ağaç Sanayi’nin Kökenli Mahallesinde bulunan fabrikasına yapan Vali Tuncay Sonel, Çamsan Ordu Ağaç Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk ve Fabrika Müdürü Mehmet Erel tarafından karşılandı.

Yeni yatırımları inceledi

Çamsan Ordu Ağaç Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, MDF3 tesisi ile üretim kapasitesini daha da artırmak hedefiyle yeni yatırım çalışmalarına başlandığını belirterk, halen montaj çalışmaları devam eden tesisi Vali Sonel’e gezdirerek, detaylı bilgi verdi ve ilk levha üretimine Mart-2021 tarihinde başlanacağını, MDF3 yatırımının tamamlanmasının ardından yeni bir kağıt emprenye, kaplama, panel ve parke üretim hattı yatırımının planlandığını ayrıca,  Çamsan Ordu Ağaç Sanayi’nin 35.000 m2 çatı üzerine kurduğu 5,8 MWh kapasiteli güneş enerjisi santrali ile tükettiği elektriğin %10’unu kendisinin ürettiğini de sözlerine ekledi.

Vali Sonel, “Ordu’da üretim yapan sanayici ve işadamlarımızı işyerlerinde ziyaret ederek, yakından tanıma fırsatı elde etmiş bulunuyorum. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler kapsamında ilk programımızı ilimiz ekonomisinin can damarlarından olan Çamsan Ordu Ağaç Sanayi’nin üretim yaptığı fabrikaya yaptık. Yeni yapılan tesislerin faaliyete geçmesiyle birlikte Ordu istihdamına büyük katkılar sunacak olan olan Çamsan Ordu Ağaç Sanayi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Poyraz başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Ceviz yağı ile tanıştı

İkinci ziyaretini Altaş Yağ Sanayi’ne yapan Vali Tuncay Sonel, Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Altaş ve Başkan Yardımcısı Selçuk Altaş tarafından karşılandı. Vali Sonel, Altaş Yağ Sanayi fabrikasının tüm birimlerini gezerek, ceviz yağı, fındık yağı başta olmak üzere üretim, pazarlama ve satış faaliyetleri hakkında Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Altaş’tan bilgi aldı.

-40 dereceye dayanıklı fındık ocakları

Ordu Yağ Sanayi Anonim Şirketi'ni 2009 yılında bünyesine kattıklarını söyleyen Uğur Altaş, fabrika sahasında bulunan tarıma elverişli bir alanda -40 dereceye dayanıklı olan Çin, Şili, İspanya ve İtalya’dan getirerek yetiştirdiği fındık ocaklarını da Vali Sonel’e gezdirerek bilgi verdi ve Ordu’nun köylerinde bu fındıkların yetiştirilmesi noktasında yardımcı olabileceğini, dönüm başına 500 kilo ürün elde edilebileceğini kaydetti.

10 Pilot bahçede fındık dikimi

Vali Tuncay Sonel, seçilecek 10 pilot bahçede fındık üretiminin yapılması amacıyla Tarım İl Müdürü Kemal Yılmaz’a talimat verdi. Vali Sonel, yapılacak projeyle fındık üretiminin yaygınlaştırılacağını kaydetti.

Vali Sonel, şirket bünyesinde bulunan Altaş TV stüdyolarını da gezdi. Ordu ekonomisine önemli katkılarından dolayı Altaş Yağ Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Altaş’a teşekkür etti.

Sanset Sağra Fabrikasını Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel, Altaş Yağ Sanayi fabrikası ziyaretinin ardından Sanset Sağra fabrikasını ziyaret etti. Sanset Sağra Şube Müdürü Teoman Önsel tarafından karşılanan Vali Tuncay Sonel fabrikanın üretim bölümlerini gezerek, pazarlama ve satış faaliyetleri hakkında Teoman Önsel’den bilgi aldı.

Fındıkla çikolatanın buluştuğu yer

 Sağra fabrikasının bugüne kadar geçirdiği süreçler hakkında Vali Sonel’e bilgi veren Teoman Önsel, Sağra’nın, Toksöz Holding bünyesinde yer alan Sanset şirketi tarafından TMSF’den satın alınarak, yeniden üretime geçirildiğini, Tadelle, Sarelle, Gol ve Sagra markalarını da alarak gıda sektörüne adım attığını anlattı. Ayrıca, 750'yi aşan üretim, satış ve pazarlama kadrosuna sahip olan Sanset ürünlerinde trans yağ, gıda boyası ve katkı maddeleri bulunmadığını, üretimde doğala özdeş olarak tabir edilen ve kimyasal reaksiyonlarla elde edilen vanilya esansı yerine, doğal bitkilerden elde edilen katkısız vanilya kullanıldığı bilgisini de verdi.

Sektörün markası

“Çikolata sektöründe bir marka haline gelmiş Sağra’da bugün 336 kişiye istihdam sağlanıyor” diyen Vali Tuncay Sonel, ”Sanset Sağra fabrikamızın üretim tesislerini gezdik, gurur duyduk. Üreten, istihdam sağlayan işadamlarımıza desteğimiz sonsuzdur” diyerek, teşekkür etti.

450 kişi çalışıyor

Vali Tuncay Sonel’in, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını ve işletmelerini yakından tanımak, faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında son durağı ise Gürsoy Fındık entegre tesisleri oldu. Gürsoy A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Gürsoy tarafından karşılanan Vali Sonel, fındık ve mamulleri üretimi yapılan entegre tesisi gezerek, üretim aşamaları hakkında bilgi aldı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Firma bünyesinde bulunan 3 ayrı fabrikada 450’e yakın işçi çalıştığını dile getiren Dursun Gürsoy, Vali Tuncay Sonel ile fındık ve Ordu ekonomisi üzerine bir süre sohbette bulundu.

Hepsi bizim gözbebeğimiz…

Gürsoy A.Ş.’nin 1933 yılında kurulduğunu ve Ordu’nun önemli sanayi kuruluşlarından biri olduğunu hatırlatan Vali Sonel, “Fındık ve mamulleri üretimi yapılan bu tesislerimiz 450 ailemizin ekmek kapısı. Valilik olarak iş insanlarımıza desteğimiz tam. Üretim ve istihdama katkı sağlayan İlimize değer katan her firma bizim gözbebeğimizdir” diye konuştu. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ